​Išvyka jūra į Kopenhagą​

Jei trūksta idėjų, kaip praskaidrinti kasdienybę, siūlome leistis į smagią išvyką jūra bei aplankyti karališkąją Danijos sostinę. Pramogų Kopenhagoje netruks nei vienam, o savo turtingu kultūriniu bei naktiniu gyvenimu šis miestas traukia turistus iš viso pasaulio. Kelionės metu atvirame denyje galėsite stebėti jūros vaizdus, o patogioje kajutėje gerai pailsėsite ir išsimiegosite. Plaukdami iki Karlshamno ar atgal DFDS keltais nenuobodžiausite - galėsite nerūpestingai leisti laiką kelto baruose, ragauti patiekalus a la carte restorane Mare Balticum ar patraukliomis kainomis įsigyti gerai žinomų ženklų kvepalų bei kitų lauktuvių savo artimiesiems kelto parduotuvėje. Vakare išplaukę iš Klaipėdos, ryte, pailsėję, išsimiegoję  ir skaniai papusryčiavę, atvyksite į Karlshamno uostą ir​ galėsite tęsti kelionę savo automobiliu link Danijos. Nuo Karlshamno uosto iki Kopenhagos jums liks tik 190 km.

​​

​​Kopenhaga - neišsemiamų pramogų miestasRomantiškos vietos porelėms

Amžinosios meilės simbolis – Mažoji Undinėlė. Jūsų Valentino diena gali prasidėti labai simboliškai - nuo pasisveikinimo su Mažąja Undinėle. Vaikščiodami apsikabinę Langelinie krantine, prisiminkite šią nuostabią H.K. Anderseno pasaką, kurios įkvėptas danų aludaris Karlas Jakobsenas 1913 m. Kopenhagai padovanojo skulptoriaus E.Eriksono iš bronzos ir granito sukurtą Undinėlės skulptūrą.

Džiazuojantis Nyhavn, kuris dar yra vadinamas „naujuoju uostu“ ar „mažuoju Amsterdamu“. Tai ko gero spalvingiausia ir judriausia Kopenhagos vieta, kuri traukia miesto gyventojus ir svečius ne tik savo margaspalviais pastatais ir senovinių žvejų laivelių krantine, bet ir ypatinga, atpalaiduojančia atmosfera. Žmones čia vilioja klasikinio stiliaus jaukios kavinukės, restoranėliai, pub’ai, skambantys džiazo garsai bei puikus maistas. Čia pat galėsite išbandyti ir ekskursijas laivu. 

Kopenhaga iš aukštai. Pamatyti Kopenhagos panoramą iš viršaus – tai dar vienas jaudinantis potyris jums. Pakilus laiptų neturinčiu koridoriumi į seniausios Europoje observatorijos bokštą Rundetaarn, prieš akis atsivers žavioji Kopenhagos dalis – senamiestis su savo karališka architektūra, skverais, parkais bei vandens kanalais. Stabtelėję ant 50 mm storio stiklinių grindų, turėsite progą apžiūrėti 25 m gylyje iš vidaus matomus statinio pagrindus.

Žiemos sodas. Apsilankymas Karlsbergo gliptotekoje – didžiausioje meno kūrinių saugykloje Šiaurės Europoje su tropinių augalų žiemos sodu - atgaivins ir sušildys ne tik kūną, bet ir jūsų jausmus. Juk tai didžiausia meno saugykla Šiaurės Europoje.

Žvaigždėtas dangus. Planetariumas – tai puiki vieta porelėms, mėgstančioms skaičiuoti žvaigždes. 1000 m2 teatre pasijusite Visatos dalimi. Žiūrėdami 3D filmą per didžiulį ekraną, patirsite unikalius pojūčius, sužadinsite vaizduotę, tapsite tarsi filmo dalyviai. Niekas taip nejaudina, kaip būti veiksmo sūkuryje…

Romantiška vakarienė prie rusenančio židinio – puiki romantiško vakaro pradžia. Cap Horn restoranėlis, įsikūręs viename iš senųjų Nyhavn krantinės namų su autentišku interjeru bei namų gamybos patiekalais, suteiks ypatingai šiltą vakaro atmosferą.​

Pramogos draugų kompanijai

​​​Dviračiais apžiūrėti Kopehagos. ​Dviračiai - labai vertinama ir patogi transporto priemonė Kopenhagoje. Todėl siūlome išsinuomoti dviračius ir leistis į pažintinį žygį senamiesčio gatvėmis. Taip daug greičiau ir linksmiau aplankysite žymiausias vietas:  Mažąją undinėlę​, Nyhavn krantinę bei įspūdingas Kopenha​gos pilis.

Panorama iš miesto Rotušės bokšto. Tai vienas iš kelių būdų pasigrožėti miesto panorama iš aukštai. Į Rotušės bokštą galite pakilti nemokamai ir tuo pačiu apžiūrėti baroko stiliaus architektūrinį statinį.

Karališkosios sargybos pasikeitimas. Vidurdienį miesto turistai gali išvysti visų taip laukiamą sargybos pasikeitimą prie Danijos karalienės rezidencijos. Ši ceremonija nepalieka abejingų ir visada yra noriai fotografuojama bei filmuojama, todėl rekomenduojame atvykti šiek tiek anksčiau, kad užsiimtumėte patogią stebėjimo vietą ir padarytumėte puikių kadrų.

Rosenborgo pilis. Čia daugiau nei 100 metų gyveno šalies monarchai, jos požemiuose galite pamatyti Danijos karūnos brangakmenius ir regalijas. Pilies didžiojoje salėje rasite trijų sidabrinių liūtų saugomą karūnavimo sostą ir karaliaus Kristiano V pergales žyminčius gobelenus, kabančius čia nuo pat 1693 metų. 

Tivoli parkas. Atvykus į Kopenhagą, tiesiog privalu aplankyti Tivolį , kurtą  pagal H. K. Anderseno pasakų motyvus. Tai seniausias pasaulyje ir garsiausias Danijoje atrakcionų parkas. Čia galima smagiai pasisupti, paragauti gurmaniško maisto, išvysti roko koncertus.

Stroget - tai seniausia ir ilgiausia pėsčiųjų zona Europoje. Čia gausu parduotuvių, kavinių ir restoranų, todėl ne tik apsipirksite, bet ir gerai praleisite laiką draugų kompanijoje.

Malmė. Pakeliui į Kopenhagą, aplankykite Malmę, kur važinėdami ar plaukdami laiveliu, susipažinsite su nuostabiais miesto parkais, žymiais pastatais bei miesto architektūra, kuri labiau primena danišką nei švedišką stilių. Miesto vizitinė kortelė - Turning Torso 190 m aukščio pastatas, matomas net nuo Danijos krantų.

Linksmybės šeimoms

Blue Planet - didžiausias akvariumas Šiaurės Europoje. Apsilankę jame pasijusite tarsi po vandeniu: iš arti pamatysite plaukiojančius kūjaryklius, rajas ir murenas, koralinio rifo akvariume išvysite spalvingas žuvis ir kitus koralinio rifo gyventojus, amazonėje - aplink skraidančius drugelius ir paukščius, o po didžiuliu kriokliu - plaukiojančias piranijas ir anakondas. 

Kopenhagos zoologijos sodas - puiki ir prasminga diena garantuota. Iš viso šiame zoologijos sode gyvena daugiau nei 3000 gyvūnų iš viso pasaulio. Čia veikia ir geriausiu Europoje save tituluojantis zoologijos sodas vaikams.

Eksperimentariumas. Interaktyvus mokslo centras, sužinosite apie nuostabų jus supantį pasaulį žaisdami ir patirdami vis naujus ir netikėtus pojūčius. Sužinosite, ar galėsite vairuoti dviratį su atvirkščiu mechanizmu, ar galėsite kontroliuoti savo smegenis, ar galėsite atspėti kvapą ir pan. Čia galima rasti veiklos visai dienai!

„Tivoli“ sodai sukurti specialiai dėl vaikų, jame veikia per 30 atrakcionų. Parkas yra tikra vaikų pramogų sostinė, kurioje galima ne tik smagiai pasisupti, bet ir išvysti tikrą danišką pasakų šalį. “Tivoli” veikia kavinės ir viešbutis, tad jame bus galima praleisti ne vieną dieną. Parke galima išvysti kitų pasaulio miestų žymiausių statinių sumažintas kopijas, tad vaikai ne tik linksmai praleis laiką, bet ir daug ko išmoks.

Jaukios kavinės

​​LA GLACE - kavinė tikriems smaližiams! Tai ko gero seniausia ir geriausia konditerijos kavinė, kuriame ruošiami tikri saldūs šedevrai :) Prie kavinės netgi nusidriekia norinčių pasmaližiauti eilės! Daugiau
Adresas: Skoubogade 3 - 1158 Kopenhaga

CAFÉ NORDEN - žinoma dėl skanių pyragų ir kavų. Jauki atmosfera ir didelis pasirinkimas pritraukia daugybę žmonių, todėl čia tikrai pajusite didmiesčio pulsą. Daugiau​
Adresas: Østergade 61, 1100 Kopenhaga K

CAFE EUROPA 1989 - jaukus restoranas/kavinė centre, apjungianti geriausių Europos kavinių kultūras: čia rasite itališkų kavų asortimentą, pyragėlius, kurie kepami Vienos ir Budapešto kepyklėles, ispaniškas tapas ir net graikinį jogurtą! Daugiau​
Adresas: Amagertorv 1, 1160 Kopenhaga​ K​

GRANOLA - tai 30-ųjų stiliaus kavinė, kurioje viskas yra senoviška: interjeras, patiekalai bei muzika (50-ųjų ir 60-ųjų). Jeigu norite pasijusti kaip senais laikais, ši vietą kaip tik Jums! Daugiau​
Adresas: Værnedamsvej 5, 1819 Frederiksberg C​​

Oresundo tiltas

​Kelionė Oresundo tiltu (išvertus į lietuvių kalbą, “Garsiuoju tiltu”) – unikali patirtis keliaujantiems. Tiltas jungiantis Švediją ir Daniją yra 16 km ilgio, iš kurių 8 km driekiasi virš vandens, 4 km tęsiasi dirbtinai sukurta sausuma ir dar 4 km panirę po vandeniu - todėl teks keliauti tuneliu. Eismas tiltu yra puikiai organizuotas ir prižiūrimas, todėl kelionė neprailgs ir tetruks 15 minučių. ​
​​

DAUGIAU APIE KOPENHAGĄ​ ​