PAŽINK ​​švediją be automobilio

Ar kada pagalvojote, jog nuvykti į Švediją jums visai nereikalingas automobilis? Pasinaudodami mūsų keltų linijomis į Karlshamną ir Švedijos viešuoju transportu, jūs galite praleisti visą dieną, ar net kelias dienas Skandinavijoje! Keltas iš Tarptautinės Jūrų perkėlos (Perkėlos 10 g.)​ išvyksta kiekvieną dieną 21 val. vakare ir Karlshamno uostą pasiekia 9 val. ryto. Todėl jūs turėsite visą dieną pramogoms ir vakare galėsite grįžti namo su tuo pačiu keltu.​ ​

  • Keltas plaukia nakties metu, todėl visą laiką galite skirti poilsiui
  • Į kitą uostą atvykstama ryte, todėl turėsite visą dieną pramogoms
  • Galite keliauti su savo augintiniu specialiose, tam pritaikytose kajutėse
  •  Galite pasiimti dviratį - taip lankytinas vietas pasieksite sparčiau

 

Karlshamno archipelagas

Siūloma programa pasirinkusiems minikruizą į Švediją

​Atvykimas į Karlshamną 9:00

Atvykę į uostą, pamatysite laukiančius taxi automobilius, kurie 9:30 val. kursuoja į Karlshmano centrinę stotį. Taxi kaina vienam žmogui – 30 SEK (3.23 EUR)

Kreativum (1,5 - 2 val.)

Nesvarbu, ar vykstate su vaikais, ar be jų, vizitą Karlshamne verta pradėti nuo mokslo pažinimo centro „Kreativum“, kuris traukia įvairaus amžiaus žmones ir ypač tinka šeimoms. Šiame centre smagiai laiką leidžia visi – tiek mažieji, tiek suaugę - bandydami įvairiausius išradimus, kurių „Kreativum“ pateikta daugiau nei 100. O kur dar konkursai, žaidimai bei 3D filmai. Čia rasite ir mažą kavinukę, kur galima užkąsti. Pačiame centre užtruksite 2-3 val.

​Kaip nuvykti: 

Iš stoties sėskitės į 311 autobusą ir išlipkite Strömma stotelėje. Nuo čia reikės tik šiek tiek paėjėti. Kelionės trukmė 10-15 min. 

Adresas: Strömmavägen 28,374 32 Karlshamn, Švedija.

​Blekinge Egzotikos pasaulis (1,5 - 2 val.)

​Jeigu labiau domitės gyvūnais, rinkitės 500 kv.m tropikų centrą, kur gyvena daugybė gyvūnų iš penkių žemynų. Didžiausioje Afrikos sekcijoje sutiksite driežų, gyvačių, primatų  ir netgi surikatų bei pitonų. Čia taip pat pamatysite daugybę Okeanijos, Australijos Pietų salynų augalų ir gyvūnų. Taip pat tūkstančius augalų ir gyvūnų iš Pietų Amerikos, daugelis iš jų gyvena laisvai 70 kv.m  atogrąžų miškų  teritorijoje. Azija yra didžiausias žemynas su plačia geografine įvairove. Čia galite eksponuojamas didžiausios gyvatės, Birmos pitonai, vėžliais ir daug kitų gyvūnų rūšių. Naujai įkurta yra Šiaurės Amerikos, kur rasite net juodųjų našlių ir nuodingų driežų. 

Kaip nuvykti:

Iš Karlshamno stoties 310 autobusu keliaukite, kol pasieksite 
Janneberg stotelę (užtruksite 20 min). Nuo čia reikės paėjėti apie 12 minučių iki centro.

Bilietų kainos:
Vaikams (3-18 m) 65 SEK (7,02 EUR)
Suaugusiems 85 SEK (9,18 EUR)
Šeimai (2 suaugę ir max. 3 vaikai) : 270 SEK (29,15 EUR)
Šeimai (1 suaugęs ir 3 vaikai): 205 SEK (22,13 EUR)
Senjorams 65 + / Studentams: 75 SEK (8,10 EUR)
Mokykloms užsisakius iš anksto – 50 SEK (5,40 EUR) mokiniui.

 
Adresas: Strömmavägen 28, 37432 Karlshamn​. http://www.exotiskvarld.se/​​

Archipelagas (1 - 3 val.)

Kita pramoga, kurią verta išbandyti būnant Karlshamno uoste – tai pažintis su nepakartojamu ir tik Pietų Švedijai būdingu salų archipelagu. Tai galima patirti dviem būdais – jei esate su vaikais, rekomenduojame plaukti į artimiausią salą reguliariai kursuojančiu ekskursiniu laiveliu. 

Laivelis po salas ne sezono metu kursuoja: 10:00 - 13:15; 13:30 - 16:00. 

Bilieto kaina: suaugusiems - 65 SEK (7,04 EUR)  vaikams - 30 SEK (3,23 EUR) į vieną pusę. Du vaikai iki 6 metų su vienu suaugusiuoju, nusipirkusiu bilietą, gali vykti nemokamai.

Na, o mėgstantiems „amerikietiškų kalnelių“ pojūčius, siūlome išsinuomoti „Unika Upplevelser“ greitaeigį katerį kartu su kapitonu ir per valandą apskrieti ne tik įspūdingiausius archipelago kampelius, bet ir išlėkti į atvirą jūrą. 

Dėl kainos ir laiko rekomenduojame susitarti iš anksto: info@unikaupplevelser.se​

Adresas: ​Dalgången 11, 37437 Karlshamn​​

​Visa informacija: http://www.unikaupplevelser.se/

Lašišų namai (1,5 - 2 val.)

Po tokios įspūdingos apžvalginės ekskursijos po archipelagą, siūlome užsukti į 10 km nuo Karlshamno nutolusius, ant sraunios Morrum upės krantų įsikūrusius, Lašišų namus. Ten yra galimybė ne tik pro stiklinę sieną stebėti lašišų gyvenimą, apsilankyti muziejuje, bet ir šalia esančioje parduotuvėje įsigyti tik Morrum rūkykloje tradiciniais metodais išrūkytos lašišos. 

Kaip nuvykti: 

330 autobusu iš Karshamno stoties užtruksite 30 min.  Adresas: Box 26, S-375 21 Mörrum, Sweden​.

Darbo laikas:

2016.01.03 – 2016.09.30 pirmadienis-šeštadienis 9 – 17 val., sekmadienis 10 - 15 val.
2016.01.10 – 2016.02.28 pirmadienis-pentadienis 9 – 16 val., šeštadienis - sekmadienis - uždaryta.

Grįžimas į keltą iki 18:00

​Keltas išplaukia iš Karlshamno uosto 19 val., o keleivių be automobilio registracija baigiasi 18 val. Iki šio laiko reikėtų grįžti į keltą. Pasinaudokite taxi paslaugomis iš Karlshamno stoties. Kelionė keltu trunka 14 val., keltas plaukia naktį, todėl ryte 9 val. jūs vėl būsite Klaipėdos centriniame terminale.

Jei nuspręsite pasilikti ilgiau​

Karlskrona (5 val.)

60 km nuo Karlshamo į rytus nutolusioje Karlskronoje galima pasijusti lyg Venecijoje, kadangi Karlskrona-miestas sudarytas iš 30 salų. Kelionė traukiniu iš Karlshamno stoties trunka vos valandą ir kainuoja ​apie 90 SEK (9,72 EUR)​. 
Karlskronoje rekomenduojame aplankyti Jūrų muziejų ir susipažinti su turtinga švedų laivyno istorija, iš vidaus apžiūrėti tikrą povandeninį laivą, šalia muziejaus prišvartuotą karinį laivą bei senovinę škuną, o ieškantiems daugiau potyrių, siūlome simuliatoriuje išbandyti savo jėgas, valdant laivą ekstremaliomis oro sąlygomis.​ 

 
Įėjimas į muziejų yra nemokamas. Ekskursija su gidu gupėms - 1200 SEK (130 EUR).

 
Darbo laikas: ​kiekvieną dieną 10:00-16:00, pirmadieniais nedirba.

 
Adresas: ​The Naval Museum, Stumholmen, Karlskrona​. http://www.marinmuseum.se/en/​​

Ronneby Brunnspark (4 val.)

​Nuostabus gamtos kampelis, nutolęs vos per 33 kilometrus nuo Karlshamno. Tai idiliška oazė norintiems pailsėti gamtos prieglobstyje.​ Čia galėsite pasivaikščioti po šimtamečių pušų, ąžuolų ir bukų giraitę su nedideliu ežerėliu viduryje, pasigrožėti rododendrų žiedais ir atgauti jėgas moderniame SPA centre. Traukiniu vandens parką pasieksite per  47 minutes iš Karlshamno stoties. ​​