​Riugeno sala

Vokietijos šiaurėje esanti Riugeno sala (Rügen) neretai vadinama saulėčiausia šios šalies vieta. Teigiama, jog Baltijos jūros bangų skalaujamoje saloje per metus būna 100 valandų daugiau saulės, nei pietiniame Vokietijos mieste Miunchene. Taip pat ši beveik 1000 kv. km ploto sala yra didžiausia, o daugelio laikoma ir gražiausia Vokietijos sala, kurioje įsikūrę prabangiausi šios šalies kurortai. Riugeno sala garsėja balto smėlio paplūdimiais, išsaugota natūralia gamta. Ši vieta galėtų prilygti Nidos gamtos grožiui. ​

Moteris Riugeno saloje

​Ostseebad Binz – didžiausias pajūrio kurortas Riugeno saloje. Čia galima išvysti ir nuostabių XX a. vilų. Kiti populiarūs kurortai – Zelinas (Sellin), Giorenas. 

Hidenzė – nedidelė, jauki sala, besidriekianti netoli Riugeno krantų ir primenanti lietuviškąją Kuršių neriją. Į salą patenkama keltu, o po salą keliauti galima tik pėsčiomis, dviračiais ar arklių traukiamais vežimaičiais – automobilių eismas čia draudžiamas.  

Kap Arkona – labiausiai į šiaurę nutolęs Riugeno taškas Vitovo pusiasalyje. Netoli 46 m aukščio iškyšulio galima aplankyti dievo Svantevito šventyklą - kadaise saloje gyvenusių slavų palikimą. XI a. salą užkariavę danai šventyklą sugriovė, tačiau saloje išliko slaviškų vietovardžių – upių, ežerų pavadinimų. Netgi yra atkurta slaviška gyvenvietė, kurioje galima išmokti senovinių amatų ir paragauti senovinių patiekalų.​ 

Gražūs, maži namukai ir palei jūrą išsirikiavę nedideli viešbučiai dvelkia vokiška tvarka ir švara. Ne tik čia, bet ir kituose salos miesteliuose namai statomi klasikinio stiliaus. Dauguma jų papuošti mediniais ornamentais, meniškai išraižytais balkonais. 

Nuostabiai gražiai, ypač vasarą, atrodo Zasnico krantinė ir molas. Čia pilna margaspalvių laivelių, žvejai siūlo nusipirkti ką tik sugautos ar išrūkytos žuvies, netoliese – jaukūs restoranėliai, iš kurių atsiveria romantiškas vaizdas į jūrą. Riugeno salos sostinė - Bergenas. Kiek piečiau esantis Putbusas garsėja rožėmis: jų išvysite kiekviename kieme. Įdomus statinys Putbuse – XIX a. pradžioje statytas teatras.​​​

Riugeno salos paplūdimys

​Lankytinos vietos

Drugelių parkas “Schmetterlings Park“

Nuostabaus grožio parkas, kuriame nuolat skraido daugiau nei 140 rūšių drugelių.
Adresas: Straße der Jugend 6.

Bilieto kaina: 6,90 EUR.

Darbo laikas: I – VII 09:30 – 17:30

Daugiau informacijos:

Störtebeker festspiele - teatras po atviru dangumi

Įspūdingas teatras po atviru dangumi, kuriame vaidina daugiau nei 150 aktorių, dalyvauja 4 tikri laivai, 30 arklių. Spektaklio metu pamatysite degančius namus, fejerverkus ir gausybę specialiųjų efektų.

Adresas: Am Bodden 100, Ralswiek / Rügen
Spektakliai vyksta: I – VI 20:00
Bilietų kaina: nuo 20 EUR.

Daugiau informacijos: www.stoertebeker.de​

Žvejų ir uosto muziejus

​Pamatykite, kokiomis sąlygomis anksčiau buvo žvejojama. Muziejus gausus eksponatų ir informacijos. Šalia muziejaus prieplaukoje stovi senas žvejybinis laivas. 

Darbo laikas: I – VII 10:00 – 18:00 

Daugiau informacijos: www.hafenmuseum.de​

Karinis laivas

​​Aplankykite II pasaulinio karo Didžiosios Britanijos povandeninį laivą. Jį rasite Zasnico uoste.

Darbo laikas: I – VII 10:00 – 19:00

Daugiau informacijos: www.hms-otus.com​

Rügen Park - miniatiūrų parkas visai šeimai

​​​40.000 kv.m. ploto miniatiūrų parkas, kuriame išvysite sumažintą Romos koliziejų, Noterdamo katedrą, Eifelio bokštą bei daug kitų įspūdingų statinių. Taip pat galėsite pasisupti atrakcionų parke.

Adresas: 22b Mill Street.Gingst

Bilieto kaina: Suaugusiems (nuo 12 metų) – 8,50 EUR.

Vaikams iki 12 metų – 6,50 EUR.

Darbo laikas: I – VI 10:00 – 18:00​

Daugiau informacijos: www.ruegenpark.de​

​Miniatiūrų parkas

Jasmund nacionalinis parkas

​​Nuostabūs Konigsstuhl kalkių uolynai - tai įžymiausia vieta Riūgeno saloje, esanti Jasmundo nacionaliniame parke. Panyrantys į jūrą baltos kreidos skardžiai, miškai ir žalios lankos daugelį lankytojų priverčia čia užtrukti ilgesniam laikui, kad jie galėtų pakeliauti po šį nuostabų Vokietijos nacionalinį parką irpasigėrėti įstabiais, civilizacijos nepaliestais gamtovaizdžiais.

Aplankyti Jasmund nacionalinį parką galima kiekvieną
dieną nuo 9 iki 19 val.
Bilieto kaina suaugusiems – 6 EUR.

Daugiau informacijos: www.koenigsstuhl.com​​