​kALĖDINĖ pasaka VOKIETIJoje

Tikriausiai nėra geresnės vietos pasimėgauti stebuklingu kalėdiniu laikotarpiu nei Vokietija. Magiška Kalėdų pasaka šioje šalyje prasideda jau lapkričio pabaigoje, kai gatvėse pakvimpa kepintais migdolais ir karštu vynu, languose vis daugiau vietos atsiranda šventinėms dekoracijoms, o iš pagrindinių aikščių pradeda girdėtis kalėdinės melodijos. Ne tik didžiuosiuose, bet ir mažesniuose miestuose įsikuria kalėdinių mugių miesteliai, kuriuose jaučiama ypatinga atmosfera – visi šypsosi, ragauja skanėstus ir renka dovanas savo brangiausiems. Dar pridėkite viduramžius menančią architektūrą, aplink žybsinčias lemputes, besisukančias karuseles, pro šalį prariedančias karietas, fone girdimas kalėdines melodijas ir suprasite, kad kalėdiniu laikotarpiu Vokietijoje tikrai galima pasijausti kaip stebuklingoje pasakoje.  


Kalėdų mugės

Dėl gilių kalėdinių tradicijų Vokietija dažnai įvardijama kaip Europos Kalėdų valstybė. Kalėdinių mugių tradicijos šioje šalyje gyvuoja dar nuo 14 amžiaus! Pasipuošusios lempučių girliandomis mugės lankytojus pasitinka likus savaitei iki advento pradžios. Jaukiuose mediniuose kioskeliuose galima rasti kalėdinių žaisliukų ir dekoracijų, rankų darbo dirbinių ir kepinių bei unikalių ir išskirtinių dovanų savo artimiesiems. Magišką šių mugių atmosferą kuria ne tik dekoracijos, bet ir nuoširdžios lankytojų šypsenos. Tad nenustebkite, kad apsilankę kalėdiniuose miesteliuose, namo grįšite ne tik su pirkiniais ir dovanomis, bet ir su šilta kalėdine dvasia, kuria galėsite pasidalinti su draugais ir artimaisiais!

Keliaujantiems pirmąjį kartą rekomenduojame paragauti vietinių delikatesų ir karštųjų gėrimų, nes daugelis iš jų būna parduodami tik kalėdinio laikotarpio metu. Beje, užsisakydami kalėdinį gėrimą gausite išskirtinį specialiai tai mugei sukurtą puodelį, kurį vėliau galėsite parsivežti kaip suvenyrą! Norėdami pailsėti nuo mugės šurmulio užsukite į vietines pilis bei bažnyčias pasiklausyti jose dažnai vykstančių nemokamų koncertų. Ir nepamirškite šiltų drabužių, nes pabėgti nuo šventinio šurmulio tikrai nenorėsite!

Visas Vokietijoje veikiančias Kalėdų muges galite rasti čia: https://goo.gl/cdLE3DKalėdos kiekvieno skoniui Hamburge

Nuo jaukumu alsuojančios istorinės Kalėdų mugės Rathaus aikštėje iki pašėlusių pramogų St. Pauli kvartale – Hamburgas, net ir advento laikotarpiu, pasiruošęs nustebinti kiekvieną savo svečią išskirtinėmis pramogomis. Net ir patys išrankiausi čia galės rasti dovanų sau ir artimiesiems vienoje iš daugybės mieste įsikūrusių kalėdinių mugių. Vaikams tikrai patiks imbierinis kaimelis Gänsemarkt aikštėje, įspūdinga ledo čiuožykla Übersee bulvare, žiemiškas atrakcionų parkas Hamburger DOM bei kiekvieną šeštadienį vykstantis nuotaikingas šventinis paradas! Kalėdinis šurmulys Hamburge prasideda jau nuo lapkričio vidurio, o mugės oficialiai atveria savo vartus lapkričio 26 dieną!

Daugiau informacijos: https://goo.gl/SSkQX8

Šventiškai jaukus Brėmenas

Advento laikotarpiu Brėmenas savo lankytojus sutinka kviesdamas į dvi didžiules kalėdines muges. Tradicine vadinama mugė įsikuria UNESCO saugojamoje aikštėje, priešais miesto rotušę. Apsupta prašmatnių senųjų Brėmeno pastatų ir išpuošta skoningomis kalėdinėmis dekoracijomis ši mugė traukte traukia visus į savo glėbį. O pasukus kiek toliau nuo centro į Veserio upės promenadą miesto lankytojai turi galimybę patirti viduramžišką švenčių dvasią čia vykstančioje ypatingoje mugėje, kurioje pardavėjai persirengę senoviniais kostiumais, vyksta viduramžių tradicijas menantys gatvės pasirodymai ir pardavinėjami išskirtiniai suvenyrai. Į modernius laikus Brėmene atgal nukelia prašmatnūs ir įspūdingai išpuošti prekybos centrai, kuriuose nemokamai pakuojamos čia nupirktos dovanos!

Daugiau informacijos: https://goo.gl/1p8Jca​

Rostokas ir didžiausia Kalėdų mugė Šiaurės Vokietijoje

Kurortinis Rostoko miestas kasmet išdidžiai pasitinka žiemą su didžiausia Kalėdų muge Šiaurės Vokietijoje! Daugiau nei milijonas kalėdinių lempučių ne tik puošia, bet ir vedžioja lankytojus medinių kioskelių labirintais, o iš jų sklindantys kvapai kviečia užsukti paragauti ne tik vokiškų, bet ir tik Rostokui būdingų tradicinių skanėstų. Stebuklingą atmosferą padeda kurti ir mugę supantys šventiški atrakcionai. Šiame mieste ypač laukiamos šeimos su mažaisiais kalėdotojais, kuriems specialiose palapinėse vaidinamos pasakos, rodomi įvairūs pasirodymai, o aplink vaikštinėja ir pats Kalėdų senelis!

Daugiau informacijos: https://goo.gl/wvVW7p