​Senoji Hanzos pirklių sostinė

Brėmenas įsikūręs šiaurės vakarinėje Vokietijos dalyje ir tai  antras pagal dydį Vokietijos uostas. Miestą ypač išgarsino Brolių Grimų pasaka „Brėmeno muzikantai“. Nuo 1358 metų Brėmenas buvo Hanzos pirklių sąjungos miestas ir vienas iš svarbiausių Vokietijos prekybos kava ir vilna centrų. 

Itin populiarus lankytojų tarpe yra “Šniūro” kvartalas (Schnoorviertel), šiame kvartale galima išvysti itin daug XV-XVIII amžių architektūros pavyzdžių, tarp jų Žaislų muziejų ir gotikinę Šv. Jono bažnyčią. Brėmeno rotušė yra vienas seniausių pastatų mieste ir yra įtraukta į UNESCO architektūros paveldo sąrašą. Rotušėje siūloma aplankyti jos rūsį, kuriame galima paragauti daugiau nei 600 rūšių vyno. Visai šalia rotušės stovi “Rolando” skulptūra, kuri simbolizuoja miesto nepriklausomybę. Taip pat visai netoliese išvysite ir garsiąją Brėmeno muzikantų skulptūrą. Vienas lankomiausių yra Užjūrio muziejus, kuriame galima susipažinti su ramiojo vandenyno regiono gyventojų kultūra. Focke muziejuje galima apžvelgti visą miesto istoriją, o Kuntshalle muziejuje eksponuojami įspūdingi Europos menininkų darbai. 

Brėmenas garsėja Beck’s alumi, jis yra šio miesto vizitinė kortelė. Alaus gausite bet kuriame bare, negana to, galite užsisakyti ekskursiją po alaus daryklą. Boettcherstrasse arba Schnoor gatvėse galima rasti begales kavinių, kuriose galima pavalgyti tiek pigiai, tiek prabangiai. Daugelyje jų rasite nacionalinį patiekalą Knipp - kiauliena su bulvėmis ir svogūnais. 

Brėmene gausu vietų apsipirkti. Senamiestyje gausu parduotuvių ir butikų. Mieste yra pigių prekių parduotuvė ALDI. Mėgstantys apsipirkti tikrai ras sau reikiamų prekių, tačiau reikia atminti, kad šiame mieste reta parduotuvė dirba vėliau nei 20 valandą vakaro. 

Mėgstantys pasilinksminti Brėmene ras keletą barų šėlionėms. Jų nėra labai daug, tačiau rasti juos itin lengva. Barai stebina aptarnavimo kokybe ir mažomis kainomis. 

Lankytinos vietos

Brėmeno rotušė

​​Pastatyta 1410 m., Brėmeno miesto rotušė yra UNESCO pasaulio paveldas, "išskirtinė pilietinės autonomijos ir suvereniteto liudytoja". ​Veserio renesanso stiliaus rotušė su savo didingu fasadu yra viena iš gražiausių pilietinių pastatų Vokietijoje. Tai vienintelė Europos rotušė pastatyta vėlyvaisiais viduramžiais, kuri nebuvo sunaikinta ar pakeista, ir sugebėjo išlaikyti savo pradinę formą per šimtmečius.

Brėmeno muzikantų skulptūra

​Į pietus nuo rotušės stovi garsioji ​​keturių muzikantų skulptūra. Kas nežino šios linksmos Brolių Grimų pasakos? ​​​Sakoma, jog sugalvojus norą ir patrynus asilui koją, noras išsipildys!

Rolando skulptūra

​Vokietijoje galima pamatyti daugybę statulų, skirtų ​riteriui Rolandui, tačiau ši yra pati seniausia ir didžiausia viduramžius menanti skulptūra. Daugiau nei 10 metrų aukščio akmens skulptūra buvo pastatyta 1404 m., kai medinę jos pirmtakę sunaikino archivyskupo kariai 1366 m. Statula simbolizuoja laisvę ir miesto nepriklausomybę.

Šv. Petro katedra

​Šv. Petro katedra - turgau aikštėje įsikūrusi 1500 metų skaičiuojanti liuteronų bažnyčia. Jos du bokštai, iš kurių vienas yra atviras lankytojams, matomi iš tolo ir puošia miesto panoramą. Katedros rūsiuose galima apžiūrėti išlikusias mumijas, o Biblijos sodelyje ramiai išgerti puodelį kavos.

Darbo laikas: 

I-V - 10:00-17:00 val.
VI-VII - 14:00-16:00 val.

Įėjimas į bokštą - mokamas.​

Šnūro kvartalas

​​Spalvingiausias ir seniausias miesto kvartalas​ išvengęs antrojo pasaulinio karo bombardavimo, lankytojus džiugina unikaliomis krautuvėlėmis, jaukiais mažais restoranėliais, čia ištisus metus veikia Kalėdų senelio parduotuvė, yra žaislų muziejus. 

Viertel rajonas

​Viertel kvartalas - netoli miesto centro įsikūręs spalvingiausias ir bohemiškiausias rajonas Bremene. ​​​​Daugiau nei 290 parduotuvių, besidriekiančių visą mylią ir parduodančių viską, ką tik galite įsivaizduoti! Šis rajonas gali pasigirti "kičiniu" menu, nestandartiniais teatrais ir muziejai bei įvairiaspalviu naktiniu gyvenimu, kuris čia niekada nenutyla - barai, naktiniais klubai ir "pubai' veikia ištisą parą.