​Kar​lskrona

60 km nuo Karlshamno į rytus nutolusioje Karlskronoje galima pasijusti lyg Venecijoje, kadangi Karlskrona - miestas sudarytas iš 33 salų ir yra UNESCO nominuota, kaip Blekingės archipelago biosferos dalis. Tai saulėčiausia vieta visoje pietinės Švedijos pakrantėje. Visas salas galima aplankyti laivu, reguliariai kursuojančiu iš čia esančio Jūrų muziejaus.

Miesto pavadinimas reiškia „Karlo karūna“ -miesto įkūrėjo, Karaliaus Karlo XI, garbei. Karlskrona buvo pradėta statyti 1660 m., kai Karališkajį laivyną teko perkelti iš Stokholmo, beje, iki pat šiandien, mieste yra Karinio jūrų laivyno bazė. Miestas išskirtinis ir tuo, kad jis vienintelis iš visų Švedijos miestų, kur dominuoja Baroko architektūra, be to, jame iš ties daug senovinių karinių pastatų. Nors Karlskrona turi didingą praeitį, miestas yra mažas, jame gyvena vos 35 tūkst. gyventojų. 

Nepaisant miesto dydžio, jame galima labai daug ką pamatyti. Savita architektūra, įdomi istorija, o svarbiausias Karlskronos bruožas – unikalumas. Todėl besilankant Švedijoje, šio miesto neverta užmiršti. 

Ką pamatyti?

Tiems, kurie neabejingi gamtos grožiui, susipažinti su pietų Švedijos flora galima „Amiralitetsparken“ parke. Jame yra daugiau nei dvidešimt medžių rūšių. Ankščiau parko pietinėje dalyje stovėjo tvirtovė, dabar ten likę griuvėsiai, tačiau parke esantis laikrodžio bokštas sužavės kiekvieną. 

Nuostabi, balto interjero ir eksterjero bažnyčia „Augerums kyrka“ labai patiks architektūros mylėtojams. Bažnyčia savo dydžiu nenusileidžia Katedroms. Joje palaidoti garsūs Švedijos visuomenės veikėjai. 

​Norintys pramogauti su visa šeima gali aplankyti „Boda-Borg“ pramogų parką. Šioje įstaigoje kompiuteriniai žaidimai perke​liami į realybę. Komandos po 3-5 žmones vykdo įvairias misijas, o norint jas įvykdyti, prireiks tiek fizinių, tiek protinių žinių. 

Pats gražiausias miesto statinys yra „Fredrikskyrkan“ bažnyčia. Jos statyba truko 24 metus ir ji yra vienas geriausių Baroko architektūros pavyzdžių Švedijoje. Bažnyčioje yra 35 varpai, kurie suskamba tris kartus per dieną. 

Aspo saloje stovi viena galingiausių tvirtovių – „Drottningskärs Kastell“. Šis fortas buvo skirtas miesto gynybai, o šiais laikais joje eksponuojama senovinė švedų artilerija. Tvirtovė - pati geriausia vieta, norintiems susipažinti su Švedijos laivyno istorija. ​​​

Kur pavalgyti?

Norintiems papietauti​ puikiai tiks „Utkiken“ restoranas. Jame gausu tradicinių švediškų patiekalų, be to, restoranas veikia bufeto principu. Alaus gurmanams patiks „The Fox and Anchor“. Šiame bare pateikiamas platus švediško alaus asortimentas, o maistas iš ties skanus. Mėgstantiems prabangą, idea​liausia vieta užkąsti yra „Restaurang Michelangelo“ – itališka atmosfera, itin paslaugus personalas ir gurmaniški patiekalai. 

Kur apsipirkti?

Ieškantiems kur apsipirkti, geriausia pradėti nuo miesto centro, jame pilna parduotuvių tiek ieškantiems suvenyrų, tiek rūbų. Miesto centre iš viso yra apie 200 parduotuvių, du dideli prekybos centrai: „Affärshuset Kronan“ – kuris dar vadinamas Karlskronos mados namais ir „Wachtmeister Galleria“, kuriame yra apie 30 įvairių parduotu​vių. 

Naktinis gyvenimas

Karlskrona negarsėja savo naktiniu gyvenimu. Savaitgaliais veikia dvi šokių aikšteles turintis „Harrys & Sliver“ klubas. Taip pat galite apsilankyti ypač modernaus interjero „Statt Nattklubb & Schlagerbar“ naktiniame klube. Ieškantiems unikalios aplinkos turėtų patikti kino tematikos interjero „Biobaren“ baras, kuriame sutiksite įvairiausių filmų personažus. 

Karlskrona nedidelis, bet savitą žavesį turintis Švedijos miestas. Jis paliks neišdildomą įspūdį visiems jį aplankiusiems, kadangi tai viena unikaliausių Švedijos vietų, kurias būtina aplankyti, norint pažinti šią šalį.


Jūrų muziejus Karlskronoje​​

Atostogos Karlskronoje

​​

Lankytinos vietos

Jūrų muziejus


Čia galėsite susipažinti su turtinga švedų laivyno istorija, apžiūrėti iš vidaus tikrą povandeninį laivą, šalia muziejaus prišvartuotą karinį laivą bei senovinę škuną, o ieškantiems daugiau potyrių, siūlome simuliatoriuje išbandyti savo jėgas, valdant laivą ekstremaliomis oro sąlygomis. 

Įėjimas į muziejų yra nemokamas. Ekskursija su gidu gupėms - 1200 SEK (130 EUR).

Darbo laikas: ​kiekvieną dieną 10:00-16:00, pirmadieniais nedirba.

Adresas: ​The Naval Museum, Stumholmen, Karlskrona​. http://www.marinmuseum.se/en/​​​

Karlskronos senamiestis

​​

Karlskronos ir Klaipėdos miestai turi glaudžius kultūrinius ryšius, todėl neatsitiktinai pačioje Karlskronos senamiesčio širdyje atsirado Klaipėdos aikštė - Klaipedaplatsen. Iš čia pateksite tiesiai į Pasaulinio paveldo statusą turinčią Stortorget aikštę, garsėjančią ne tik savo miesto įkūrėjo Karlo XI statula, bet ir XVIII amžiaus architektūriniais paminklais - Tyska bei Frederiko bažnyčiomis. Pastaroji ypač žinoma dėl savo nuostabaus 35 varpų skambėjimo, suburiančio žmones net 3 kartus per dieną. Karo istorijos mėgėjus kviečiame nepraleisti progos apsilankyti Kungsholms Forte - viename iš senųjų pietinės Švedijos įtvirtinimų, pastatytame dar 1680 m.

Bjokholmo gatvelė


Romantikams siūlome pasivaikščioti jaukia Bjokholmo gatvele, kurios pakraščiais „sutūpę“ senoviniai spalvingi žvejų namukai sukelia nemažiau šiltus prisiminimus apie Karlskroną nei romantiška vakarienė ant Utkiken apžvalgos kalno ar naktinių žibintų šviesoje skendinti baltų jachtų krantinė.​

Parduotuvės

​AFFÄRSHUSET KRONAN

Prekybos centras, įsikūręs pačiame Karlskronos centre. Daugiau kaip 30 skirtingų parduotuvių ir greito maisto

restoranų.


Darbo laikas: I-V 10 – 18 val

VI 10 – 16 val

VII ne darbo diena


Adresas: Ronnebygatan 46, Karlskrona

WACHTMEISTER GALLERIA

Modernus prekybos centras, kuriame yra įsikūrę daugiau nei 30 maisto ir aprangos parduotuvių.


Darbo laikas: I-V 10 – 18 val

VI 10 – 16 val

VII ne darbo diena


Adresas: Borgmästaregatan 1-16, Karslkrona

ÅHLÉNS

Grožio, mados ir namų interjero prekybos centras.


Darbo laikas: I-V 10 – 18 val

VI 10 – 16 val

VII 12 – 16 val


Adresas: Ronnebygatan 34-36, Karslkrona​​​