​kALĖDOS šVEDIJOJE

Kalėdiniu laikotarpiu Švedijos miestai ir miesteliai nušvinta tūkstančiais kalėdinių lempučių, tačiau, kaip ir įprasta šiauriečiams, dvelkia skandinavišku kuklumu ir estetika. Raudoni stogai dažniausiai pasidengia ilgai lauktu balto sniego sluoksniu, miestų aikštese įsikuria jaukios kalėdinės mugės, kurių mediniuose kioskeliuose žaižaruoja rankų darbo dirbiniai ir kalėdinės dekoracijos bei kvepia imbieriniais sausainiais ir šafrano bandelėmis. Praeiviai šildosi, rankose spausdami šiltą arbatą arba tradicinio aromatingo karšto vyno puodelius. Visi draugiškai dalinasi nuoširdžia atmosfera ir dovanoja vieni kitiems šiltas šypsenas. O vietiniai restoranai kviečia paragauti tradicinių patiekalų, švedų ypač mėgstamuose kalėdiniuose bufetuose, vadinamuose Julbord​Geteborgas – Švedijos Kalėdų miestas ​

Paskutinį lapkričio ketvirtadienį Geteborgas pavirsta į Švedijos Kalėdų miestą! Kasmet vietos organizacijos, verslininkai ir patys gyventojai pasistengia vis labiau siekdami išlaikyti šį skambų titulą, tad ne tik centrinės aikštės ir gatvės, bet ir namų fasadai bei langai puošiami gražiausiomis dekoracijomis. Kalėdiniu laikotarpiu Geteborge susilieja senosios ir naujosios tradicijos bei sukuria ypač draugišką aplinką kiekvienam lankytojui. Senajame Hagos kvartale įsikuria tradicinės kalėdinės mugės, seniausiame miesto pastate Kronhus galima rasti unikalių rankų darbo dirbinių ir skanėstų, o modernaus skandinaviško dizaino gerbėjai atras savo rojų kalėdinėje mugėje Auktionsverket Kulturarena centre.

Neabejotinai įspūdingiausios patirtys laukia Liseberg atrakcionų parke! Kalėdiniu laikotarpiu čia kuriama tikra žiemos pasaka – nuo žaižaruojančių atrakcionų, jaukių, karštu šokoladu kvepiančių, mugių iki nuostabaus grožio dailiojo čiuožimo pasirodymų ir spektaklių visai šeimai!

Daugiau: https://www.goteborg.com/en/christmascity/

Kalėdų magija Malmėje ir Kopenhagoje

Norite pamatyti daugiau? Vienos kelionės metu aplankykite du nuostabius Skandinavijos miestus – Malmę ir Kopenhagą.

Kalėdiniu laikotarpiu centriniai Malmės rajonai - Gustav Adolf, Södra tullgatan ir Davidsbro – laukia svečių pasipuošę ypatingomis dekoracijomis, ledo čiuožyklomis, kalėdinėmis melodijomis, gardžiai kvepiančiais skanėstais ir karuselėmis. Čia galima sutikti ir gatvės artistų bei kalėdines giesmes giedančių choristų.

Apžiūrėję Malmę, greičiau nei per valandą kirtus įspūdingą Oresund tiltą, keliautojai gali pasiekti jaukiąją Kopenhagą. Danai Kalėdas pradeda švęsti anksti, pirmąjį lapkričio penktadienį Kopenhagos merui įžiebus Kalėdų eglę. Šiuo laikotarpiu gatves užlieja šventinės girliandos ir dekoracijos, o vitrinų languose apsigyvena Hanso Kristiano Anderseno pasakų veikėjai. O kur dar neapsakomo grožio Tivoli parkas su senoviniais atrakcionais, jaukiomis kavinukėmis ir pasakiško grožio papuošimais!

Daugiau apie Kalėdas Kopenhagoje: https://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/sightseeing/christmas-copenhagen