​Geteborgas - atradimų miestas

Geteborgas (Göteborg) yra antras pagal dydį Švedijos miestas ir didžiausias Skandinavijoje jūrų uostas, įsikūręs Švedijos vakarinėje pakrantėje. Geteborgą 17 a. įkūrė Švedijos karalius Gustavas II Adolfas. Kadaise šis miestas buvo didžiausia Švedijos laivų statykla.

Įdomūs faktai apie Geteborgą:​

  •  Geteborge yra 20 muziejų;
  •  Per savaitę Geteborgo aukcionuose parduodama 86 tonos žuvies;
  •  Gyventojų skaičius – apie 500 tūkst.; 
    • ​​ Geteborge įrengta 470 km dviračių takų;
  •  Geteborge yra 2 universitetai ir apie 50 tūkst. studentų;
  • Per metus Geteborge esantį Lisebergo atrakcionų parką aplanko apie 2,8 mln. lankytojų​.

Lankytinos vietos

Liseberg atrakcionų parkas

Adresas:

Örgrytevägen 5, Göteborg, Švedija

Darbo laikas: 

Sezono atidarymas balandžio 23 d., įprastos darbo valandos 11:00-23:00, tačiau tikslų parko darbo laiką, konkrečią dieną, rekomenduojame pasitikrinti čia (http://liseberg.com/en/home/Amusement-Park/Opening-Hours/​​ )

​Įėjimas:

Įėjimo bilietas suaugusiems kainuoja 95 SEK (apie 10 eur), vaikams iki 110 cm ūgio - įėjimas nemokamas. 

Papildomai kainuoja kuponai, kurių kiekis nurodomas kiekvienam atrakcionui atskirai, pvz. 1 asmeniui Helix atrakcionas – 3 kuponai, AeroSpin – 3 kuponai, o karuselė TeaCups – 1 kuponas. Kupono kaina – 20 SEK(apie 2 eur).

Įėjimas į atrakcionų parką yra nemokamas, įsigijus Geteborgo miesto kortelę (GÖTEBORG CITY CARD).​​​​​​​

Universeum mokslo centras


Geteborgo širdyje įsikūręs didžiulis mokslo centras Universeum vienija gyvūnus, gamtą, techniką, technologijas ir masę eksperimentų. Tai septyniuose aukštuose įrengtas interakyvus muziejus, todėl ypač populiarus šeimų su vaikais tarpe. Čia kiekviena diena praeina kaip nuotykis – galima lestis į "safarį" po atogrąžų mišką, “pakilti” į kosmosą, “panerti” į vandenyno gelmes ar pasivaikščioti po švediškąją dykumą.

Adresas: 

Södra vägen 50, Göteborg​, Švedija

Darbo laikas: 

10.00-18.00, visus metus. 
Liepos 2 - rugpjūčio 21 d. 10.00-20.00​

Bilietų kainos

sausio 1d. - birželio 7 d.: 1 dienos bilietas suaugusiajam -175 SEK (~19 Eur), vaikams (3-16 metų)- 120 SEK(~13 Eur), šeimai (2 suaugę+iki trijų vaikų) – 545 SEK (~58 Eur).

birželio 8 d.- rugpjūčio 28 d.: 1 dienos bilietas suaugusiajam -245 SEK(~26 eur), vaikams (3-16 metų)- 185(~20 eur) SEK, šeimai (2 suaugę+iki trijų vaikų) – 825 SEK (~88 Eur).

Apsilankymas yra nemokamas, įsigijus Geteborgo miesto kortelę (Gothenburg City Card).

Norintys užkąsti ar atsigaivinti ir pailsėti po dienos įspūdžių, viduje ras kavinukes, siūlančias įvairius užkandžius ir gėrimus. O norintys kažką “išmanaus” ar “eksperimentiško” įsigyti atminčiai, galės užsukti į ten pat veikiančią parduotuvę.

Gamtos istorijos muziejus


Geteborgo gamtos istorijos muziejus, įsikūręs Slottskёgen parke, yra seniausias muziejus mieste, pastatytas dar 1833 metais. Muziejaus eksponatus sudaro net 3.8 milijonus metų menančių gyvūnų rūšių kolekcija. Nepraleiskite progos iš arti apžiūrėti išnykusių dinozaurų skeletus ir patyrinėti fosilijas. Leiskitės į nepamirštamą kelionę per tūkstantmečius skaičiuojančią gyvūnijos istoriją. Nepamirškite įsiamžinti prie žymiausių eksponatų - Mėlynojo banginio ir Afrikos dramblio. Susipažinę su didingu gamtos pasauliu, galėsite čia pat išgerti kavos, užsukti į suvenyrų parduotuvę arba jaukioje muziejaus kavinėje paragauti patiekalų, paruoštų iš natūralių ir ekologiškų produktų.

Adresas: 

MUSEIVÄGEN 10, 413 11 Göteborg, Švedija

Darbo laikas: 

kasdien, išskyrus pirmadienį, 11.00-17.00

Bilietų kainos: 

suaugusiems - 40 SEK(~ 4 Eur), asmenims iki 25 m. – nemokamai.

Daugiau informacijos čia.​

Volvo muziejus


Geteburge nepraleiskite progos apsilankyti Volvo imperijos istoriją menančiame, net 6000 m2 dydžio muziejuje. Jis didžiuojasi plačia istorine "Volvo" automobilių kolekcija, įskaitant automobilius, sunkvežimius, autobusus, statybos įrangą, jūrų variklius, aviacinius ir kitus “Volvo” kūrinius nuo pat 1927 metų iki šių dienų. Muziejuje veikia Volvo Ocean Race / Volvo Golf Experience paroda, o muziejaus parduotuvėje rasite daug Volvo Ocean Race ir kitų suvenyrų – nuo raktų pakabuko su Volvo atributika, iki švarkelio ar žaislų. ​

Adresas: 

Volvo Arendal/Arendal Skans, 405 08, Göteborg​, Švedija

Darbo laikas: 

II-V 10.00-17.00, VI-VII 11.00-16.00​

Kaina: 

suaugusiajam 100 SEK(~11 Eur), jaunimui (16-19 metų) – 50 SEK(~5,5 Eur), vaikams (6-15 metų)- 25 SEK(~3 Eur), šeimai (2+x)- 200 SEK(~21 Eur). Su Geteborgo miesto kortele įėjimas nemokamas.

Maritiman muziejus


Tai plūduriuojantis laivybos muziejus. Čia galima patekti į daugybės laivų vidų ir juos apžiūrėti. Taip pat čia eksponuojamas povandeninis laivas ir plaukiojantis švyturys. Muziejuje yra įrengtas muziejus-akvariumas, supažindinantis su jūros flora ir fauna.

Adresas: 

GPS koordinatės: Lat N 57° 42′ 33″ Lon E 11° 57′ 38″

Darbo laikas: 

birželio-rugpjūčio mėn. kasdien 10.00-18.00. Gegužės, rugsėjo mėn. 11.00-17.00

Bilietų kaina: 

suaugusiems – 120 SEK(~13 Eur), vaikams (5-15 metų)- 70 SEK(~7,5 Eur), šeimai (2 suaugę+2 vaikai) – 350 SEK(~38 Eur)

Utkiken apžvalgos bokštas


Nuo šio, pakrantėje iškilusio bokšto viršūnės (86 m aukščio), galima apžvelgti miestą bei Geteborgo archipelagą.

Kungsportsavenyn

​Tai yra pagrindinė gatvė Geteborge. Joje apstu kavinių, restoranų, barų, gatvės muzikantų ir prekybininkų.

Jubileumsparken


Taip pavadinta vieta, kur po truputį vystosi įdomios idėjos, skirtos paminėti Geteborgo 400m. jubiliejų 2021m.
Originalus vaikų žaidimų statinys, kur galima ne tik smagiai laipioti, landžioti, šokinėti, bet ir žaisti vandeniu.. O kiek toks visai paprastas dalykas suteikia džiaugsmo ne tik vaikams bet ir suaugusiems? Maudantis baseine, atsiveria gražūs Frihamnen uosto bei praplaukiančių laivų vaizdai. Kai kuriomis dienomis galima pasimėgauti net pirties malonumais. Visai netoli baseino yra knygų būdelė, kur galima pasiskolinti knygą, mėgstantiems skaityti besilepinant saule. Tiesa, pasimaudyti tokioje neįprastoje vietoje trokšta labai daug įkaitusių kūnų, tad šiuo malonumu leidžiama mėgautis tik apie valandą, tačiau visiškai nemokamai.

Adresas:

Frihamnen 7, Göteborg​, Švedija​.

Daugiau: ​http://www.goteborg2021.com/jubileumsprojekt/bada-mitt-i-stan/​​​

Boroso zoologijos sodas

​​
Apie 80 km. nuo Ge​teborgo nutolusiame žvėrelių rojuje galima pasijausti lyg tikroje Afrikoje. Egzotiniai gyvūnai stebina savo šmaikštumu ir dėmesio troškimu. Su gyventojais galima susipažinti iš labai arti. Išalkusieji gali papietauti pačiame sode įsikūrusiame restorane ir bevalgant grožėtis panorama.​​​​​

Adresas:

Alidelundsgatan 11, Borås, Švedija​

Kavinė TAKTIK


Ar esate kada buvę stalo žaidimų "kavinėje"? Geteborge tokią galima rasti adresu Wadmansgatan 16. Tikras rojus mėgstantiems originaliai praleisti vakarą - ne prie alaus bokalo ar kompiuterio, o prie žaidimo lentos su geriausiais draugais. Kavinė siūlo virš 400 įvairaus pobūdžio ir lygių stalo žaidimų, kurių taisykles gali paaiškinti vietos darbuotojai, jei tingisi skaityti ir aiškintis patiems. Tiesa, už malonumą mėgautis tokiu vakaru reikia susimokėti po 50 SEK (5,4 Eur), tačiau jūsų buvimo laikas neribojamas. Ten pat galima atsigaivinti gėrimais ar užkąsti. 

Kavinės tinklapis su detalesne informacija: http://www.cafetaktik.se/. ​​