​Pietų Švedija dviračiu

Aktyvių pramogų gerbėjams siūlome išbandyti vieną geriausių Švedijos dviračių takų šalies pietuose. Kelias yra saugus, pažymėtas ženklais ir driekiasi daugiausiai per gamtą. Kelionės metu turėsite progą pamatyti besikeičiantį Pietų Švedijos kraštovaizdį – tiek kaimiškas apylinkes su dirbamais laukais, tiek laukinius Baltijos jūros paplūdimius bei juos supančius miškus. ​

  • Dviračių žygio maršruto ilgis 4 dienoms – 169 km. ​
  • Geriausias laikas kelionei – nuo vėlyvo pavasario iki anktyvo rudens. ​
  • Kelionės metu pamatysite daug gamtos kraštovaizdžių.​
  • Pakeliui galėsite išbandyti daug įvairių pramogų, aplankyti muziejų. ​


1 diena: 
Karlshamnas – Sö​lvesborg (33 km)

Atvykę į Karlshamno uostą ryte, turėsite visą dieną ramiai pradėti savo išvyką dviračiais. Pakeliui į Solversborg, Mörrum miestelyje sutiksite žvejybos entuziastus, kurie renkasi čia žvejoti lašišų ir upėtakių. Pasisveikinę su jais, tęsite kelionę ir vos už keletos kilometrų pasieksite atkarpą besidriekiančią palei Baltijos jūros pakrantę! Čia galėsite atsikvėpti paplūdimyje, pasimaudyti ir paiškylauti, nes jau būsite pasiekę pusę dienos tikslo! Pailsėję, tęsite kelionę į Solvesborg vaizdingu maršrutu. Pasiekę Solvesborg būtinai pravažiuokite per įspūdingą Sölvesborg tiltą - ilgiausią pėsčiųjų ir dviračių tiltą Europoje! Baigę dienos kelionę, apsistokite jaukiame Solvesborg miestelyje arba šalimais esančiame Tredenborgs kempinge. 


2 diena: 
Sölvesborg – Kristianstad (33 km) 

Antrąją dviračių žygio dieną pasieksite Skanės regioną ir galėsite pasirinkti vieną iš keletos pakeliui jūsų laukiančių pramogų! Kelionę pradėsite važiuodami palei vienintelį šio regiono archipelagą ir turėsite daug progų atsivėsinti jūroje. Po to patrauksite link Ivösjön ežero, kur galėsite sustoti iškylai arba apžiūrėti ežerą baidarėmis. Jei į savo kelionę norite įtraukti daugiau kultūrinių objektų, važiuokite į Bromölla miestelį, kuriame galėsite aplankyti Ifö kultūros centrą, įsikūrusį buvusioje keramikos gamykloje, arba fosilijų muziejų Havsdrakarnas name. 
Kelionės tikslas – žavus Kristianstad miestelis, o jo pažiba – ant pelkių pastatyta moderni vandens lygio reguliavimo stotis, su lankytojų centru. 

Credit: Sydostleden

3 diena:
Kristianstad – Brosarp (52,9 km) 

Šią dieną jūsų laukia ilgiausias ir įdomiausias maršruto kelias. Kelionę pradėsite važiuodami per kaimiškas Švedijos apylinkes, pro kviečių ir rapsų laukus. Įveikę daugiau nei trečdalį kelio, pasieksite viduramžišką Åhus miestelį, kuriame galėsite pasigrožėti autentiškais švediškais nameliais, paragauti tradicinių Skanės regiono patiekalų ir ledų bei pailsėti paplūdimyje. Kelionę tęsite važiuodami palei jūrą nuostabiame Friseboda gamtos draustinyje. Šios dienos pabaigoje pasieksite švedų ypač mėgstamą miestelį – Brösarp. Jame rasite daug autentiškų užkandinių ir restoranų bei puikių kavinių pasimėgauti švediška fika. O jei turėsite laiko ir jėgų išbandykite unikalią kelionę garvežiu daugiau nei 100 metų skaičiuojančiais bėgiais! 


4 diena: 
Brosarp – Simrishamn (50 km)

​​

Ketvirtoji dviračių žygio diena jums dovanos daugybę nuostabių vaizdų ir nepamirštamų įspūdžių! Įveikus maždaug 10 km pasieksite 23 metrus siekiantį Hallamölla krioklį, o netoliese jo jūsų lauks Christinehof pilis bei seniausia Skanės kavinukė – Alunbruket, kurioje verta paragauti pagal senuosius receptus ruošiamų skanumynų. Toliau keliausite link jūros ir pravažiuosite žaismingą mėlynių fermą, o iškart po to Obuolių miestu tituluojamą Kivik. Likusi maršruto dalis vėl drieksis palei Baltijos jūrą ir leis jums grožėtis besikeičiančiu kraštovaizdžiu – nuo dirbamų laukų ir pievų iki pušynų, kopų ir uolėtų jūros krantų. Pasiekę Simrishamn miestą galėsite atsipūsti prie jūros, aplankyti vieną iš jame esančių muziejų ar tiesiog pasigrožėti jaukiu miesteliu. ​

5 diena: 

Simrishamn – Malmė (traukiniu)

Laikas atsikvėpti ir leisti sau pailsėti! Keliaukite į trečią pagal dydį Švedijos miestą – Malmę – traukiniu. Apsistokite čia ir skirkite dieną ramiai apžiūrėti miestą, kuriame modernumas žaismingai dera su tradicijomis. Dienai iškeiskite savo dviratį į vandens dviratį ir pasižvalgykite po miestą plaukiodami upėje, aplankykite vieną iš čia esančių parkų, apsipirkite bei nepraleiskite progos susipažinti su 120 metų siekiančia šokolado gamyklos istorija! 

6 diena: 

Malmė – Karlshamnas (traukiniu)

Po ramios dienos Malmėje, traukiniu keliaukite į Karlshamną. Iki kelto išvykimo turėsite visą dieną apžiūrėti šį žavų 18 amžiaus miestelį, jame apsipirkti bei gardžiai pavalgyti. 

​Daugiau praktinės informacijos anglų kalba: https://sydostleden.se/en

​​