KopenhagA

Kopenhaga yra ne tik Danijos Karalystės sostinė, bet ir didžiausias šalies miestas. Kopenhaga įkurta 1167 metais Zelandijos saloje, kuri yra prie pat Švedijos krantų. Miestas patiks įvairiausios skonio turistams, jame gausu paplūdimių, senovinių pastatų ir muziejų. Nors miestas buvo dažnai puldinėjamas ir niokotas karų, jis yra išlaikęs ir senovės dvelksmą. Kopenhagoje išliko senos siauros gatvelės, tiltai bei kanalai. Miestas Danijos sostine tapo tik 1433 m., kai Erikas VII paskelbė ją savo rezidencija. Šiandien Danijos sostinėje gyvena daugiau nei pusė milijono gyventojų. 
Kiekvienos šalies sostinėje geriausiai galima susipažinti su jos kultūra, o Kopenhaga ne išimtis. Be istorinių vietų, paminklų, mieste gausu ir teatrų bei galerijų. O norintys sutaupyti, turėtų įsigyti „Kopenhagos kortelę“, su ja ​daugelis bilietų Kopenhagoje kainuoja pigiau. 


Lankytinos vietos​

Miesto įžymybės

Mažoji undinėlė

Pirmą kartą čia besilankantys galbūt nustebs, tačiau vietiniai tikina, kad iš bet kurio Kopenhagos taško iki vandens ne daugiau nei 15 minučių kelio. Ežerais ir kanalais išvagotas miestas turi ir su vandeniu susijusį simbolį – Mažąją undinėlę, kuriai prieš metus sukako 100.​​

Karališkosios bibliotekos sodas

Christiansborg rūmus rasite nedidelėje Slotsholmen saloje. Čia įsikūręs Danijos parlamentas, Aukščiausiasis teismas ir šalies ministrų kabinetas. Dalį rūmų iki šiol naudoja ir karališkoji šeima, štai Ovaliojoje sosto salėje Danijos karalienė priima užsienio šalių ambasadorius. Iš šio kambario galima patekti ir į balkoną, iš kurio liaudžiai pristatomi šalies monarchai. Tiesa, nedaugelis žino, kad įėję pro vartus Parlamento aikštėje, pateksite į nuostabią žalią oazę – Karališkosios bibliotekos sodą.

Žaidimų parkas vaikams​

Skydebanehaven kažkada buvo karališkosios Kopenhagos bendruomenės šaudykla. Šią vietą nesudėtingai pamatysite net iš tolo, mat nuo triukšmingos gatvės ją skiria 20 metrų aukščio ir 70 metrų ilgio mūrinė siena. Šis statinys buvo skirtas apsaugoti praeivius nuo atsitiktinės, iš šaudyklos paleistos, kulkos. Šiandien siena vis dar kuo puikiausiai atlieka savo apsauginį vaidmenį, tik jau ne nuo kulkų, o nuo miesto dulkių ir bereikalingo triukšmo. Už jos rasite žalią parką ir didžiulę žaidimų aikštelę vaikams.

Karštomis vasaros dienomis mažiesiems parke atidaromas baseinas. Be to, tai vienas iš parkų, kuriuose rasite darbuotojus, organizuojančius jūsų mažyliams smagių užsiėmimų: sporto turlytų, lobių paieškų ir kitų linksmų atrakcijų.

Hanso Kristiano Anderseno gerbėjams​

Mums kiek neįprasta, tačiau danų mėgstama poilsio vieta – Assistens kapinės arba Kirkegaard (http://www.visitdenmark.com/denmark/kulturcentret-assistens-gdk450197), kur ilsisi ne vienas žymus šios šalies žmogus: Hansas Kristianas Andersenas, Hansas Scherfigas, Sørenas Kierkegaardas ir Nielsas Bohras. Čia netgi organizuojamos gido lydimos ekskursijos.

Christianhavn​

Tai vieta, kur Kopenhagoje galite išsinuomoti baidarę (http://kajakole.dk/en/) ir, drauge su kelionės vadovu, išmaišyti miesto vandens kanalus. Jei tokia atrakcija jūsų nevilioja, Christianhavn galite ramiai pasimėgauti puodeliu kavos ar arbatos kavinukėje ant vandens.

Kødbyen​

Kødbyen (http://www.visitdenmark.com/denmark/the-meatpacking-district-gdk414463) arba Pakuotos mėsos rajonas kadaise buvo kasdienė mėsos industrijos atstovų stotelė. Šiandien šioje modernioje vietoje rasite ir mėsininkus, ir pardavėjus, ir dizainerius, ir kitus menininkus. Tai kiekvieno, keliaujančio pavalgyti ar išgerti mieste, tikslas.​

Kristianija

Kristianija arba laisvasis Kopenhagos miestas (http://www.visitdenmark.com/denmark/christiania-gdk573881) – tai daugiau nei tiesiog rajonas, vietiniams – tai gyvenimo būdas. Kai 1971 metais šią vietą paliko karinės pajėgos, teritorijoje greitai apsigyveno naujakuriai, paskelbdami Kristianiją laisvuoju miestu, kuriame nemokami mokesčiai ir galioja savi įstatymai. Šiuo metu čia gyvena apie 1000 nuolatinių gyventojų, kuriems Kristianija – laisvai mąstančiųjų ir alternatyvų gyvenimo būdą propaguojančiųjų Meka. ​

Patekę į šį laisvąjį miestą pamatysite lūšnas ir namus, spalvingas sienas ir skulptūras. Galėsite užsukti į vietines kavines, restoranus ar barus bei pasimėgauti gyvos muzikos pasirodymais. Tačiau verta žinoti, kad savo saugumu čia rūpinatės patys, mat Kopenhagos policijai patekti į Kristianiją ne visada pavyksta. Tad griežtai laikykitės ženklų, kurie nusako, ką galite ir ko negalite daryti šiame laisvajame mieste. O svarbiausia – nefotografuokite ir nefilmuokite Kristianijoje, mat tai čia griežtai draudžiama.

Apvalusis bokštas​

Rudetaarn arba Apvalusis bokštas – tai XVII amžiaus bokštas ir seniausia vis dar veikianti observatorija visoje Europoje. Jos viršuje rasite platformą, iš kurios atsiveria nuostabi Kopenhagos senamiesčio panorama, bet prieš tai turėsite įveikti 268,5 metrų atstumą, jei laiptais lipsite prie išorinės pastato sienos. Jei stengsitės lipti kuo arčiau pastato centro, atstumas sutrumpės iki 85,5 metrų.  ​

Pilys

​Rosenborg pilis (http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/rosenborg-castle-gdk410582), kurioje daugiau nei 100 metų gyveno šalies monarchai, mūsų laikais tapo kelių didžiausių Danijos kultūros vertybių namais, tad jos požemiuose galite pamatyti Danijos karūnos brangakmenius ir regalijas. Pilies didžiojoje salėje rasite trijų sidabrinių liūtų saugomą karūnavimo sostą ir karaliaus Kristiano V pergales žyminčius gobelenus, kabančius čia nuo pat 1693 metų.

Pramogų parkai

Kopenhagoje rasite daugybę parkų, kuriuose galėsite atsipūsti, papietauti ar netgi papramogauti. Vienas tokių parkų – Tivoli (http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/tivoli-gardens-gdk424504) – antras seniausias atrakcionų parkas pasaulyje. Jo žymieji mediniai atrakcionų kalneliai šiais metais mini 100 metų jubiliejų. Ta proga jiems bus grąžinta originali išvaizda. Be to, čia bus pristatyta ir naujoji 600 kvadratinių metrų zona, kurioje rasite 3 naujus atrakcionus, parko lankytojus džiugins gyva muzika, o kiekvieną šeštadienį bus galima pamatyti ne tik fejerverkus, bet ir tokias pasaulines žvaigždes kaip Stingas ar Suede.​​


 

Gyvūnų mėgėjams neabejotinai patiks Kopenhagos zoologijos sodas (http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/zoo-gdk412324), kuriame pamatysite ne tik poliarines meškas, Šiaurės Atlanto paukščius ir ruonius, bet ir Poliarinį ratą, tad gyvūnus apžiūrėti galėsite iš itin arti tiek sausumoje, tiek po vandeniu. Iš viso šiame zoologijos sode gyvena daugiau nei 3000 gyvūnų iš viso pasaulio. Vieni jų įsikūrę lauke, o kitus, nepaisant oro sąlygų, sutiksite drėgnuose ir šiltuose atogrąžų miškuose po stogu, kur šliaužioja gyvatės, krokodilai, gyvena beždžionės, ragasnapiai ir skraido egzotiniai paukščiai bei drugeliai. Šio sodo teritorijoje veikia ir geriausiu Europoje save tituluojantis zoologijos sodas vaikams.  

Danijos akvariumas


Blue Planet arba Danijos akvariumas (http://www.blueplanetaquarium.com/​) – tai didžiausias akvariumas šiaurės Europoje, kuriame pramogų užteks ir mažiems, ir dideliems. Įėję į jo vidų pasijusite tarsi po vandeniu, mat akvariumas jus sups iš visų pusių. Vandenyno akvariume 4 milijonuose litrų žydro jūros vandens plaukioja kūjarykliai, rajos ir murenos. Koralinio rifo akvariume pamatysite spalvingas žuvis ir kitus koralinio rifo gyventojus. Amazonėje aplink skraido drugeliai ir paukščiai, o po didžiuliu kriokliu plaukioja 3000 piranijų ir anakondų

Muziejai

Visai netoli Danijos sotinės Roskilde įsikūręs Vikingų laivų muziejus (http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/the-viking-ship-museum-gdk414214) visai šeimai. Čia ne tik smagiai susipažinsite su istorija, apžiūrinėdami 5 originalius vikingų laivus, kuriais buvo plaukta į karą ir plėšikiškus reidus prieš 1000 metų, bet ir galėsite išbandyti jėgas jūrininkystėje patys, plaukiodami Roskilde fiordu. Vasarą šiame muziejuje pavyks pamatyti ir vikingų laivo statybos ypatumus ar net pačiam išbandyti vikingų medžio apdirbimo įrankius.  


 

Kopenhagos šiaurėje rasite vieną seniausių ir didžiausių muziejų po atviru dangumi visame pasaulyje - Frilandsmuseet (http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/open-air-museum-gdk476683). Čia įsikūrę daugiau nei 50 sodybų, malūnų ir namų, kurių amžius siekia XVII-XX amžius. Tad vos per pusdienį galite apkeliauti visas istorines Danijos valdas, kurios per istoriją siekė ir pietų Švediją, ir šiaurės Vokietiją, ir Fryzų salas.

Eksperimentariumas

​​

Mokslo centras arba Experimentarium City (http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/experimentarium-city-gdk414356) – tai 3000 kvadratinių metrų plotas, kuriame tiek vaikai, tiek suaugę gali pamatyti, paliesti ir pajusti mokslą visomis jo formomis. Naujoje ekspozicijoje „​Žiemos sportas“ lankytojai gali išbandyti savo jėgas 25 sporto šakose: pradedant šuoliu nuo tramplino ir baigiant akmenslydžiu. Dar 1000 kvadratinių metrų pramogų jūsų laukia po atviru dangumi.​​​​​​​​​​