​„Lonely planet" geriausia kelionių kryptis 2019-aisiais: Kopenhaga

Kiekvienais metais populiarus kelionių gidas „Lonely planet" paskelbia 10 pasaulio miestų, į kuriuos verta nukeliauti. Nieko keisto, jog 2019-aisiais kelionių kryptimi Nr.1 tapo Kopenhaga. Kopenhaga – tai miestas, kurį privalo aplankyti kiekvienas prisiekęs keliautojas, norintis ištyrinėti „Žavesio sostinę".

„Žavesio sostinė" – tai Kopenhagos trumpinys. Šį pavadinimą sukūrė „Lonely planet", tačiau jis išties labai tinka gražiajai Danijos sostinei. Kol Jūs kraunatės lagaminus kitai savo kelionei į Kopenhagą, norime šiek tiek įkvėpti Jus viešnagei.

Keliaudami su DFDS į Karlshamną, Danijos sostinę pasieksite vos per keletą valandų, kirtę įspūdingą Oresund tiltą, kurio bilietą mūsų keleiviai gali įsigyti perpus pigiau.   

 

ŽAVESIO SOSTINĖ

Kopenhaga – daug dalykų viename. Tai sena, didinga sostinė su savo istorija bei tradicijomis, nuostabiais pastatais bei puikia gamta. Be viso to, miestas yra puiki kultūrų, novatoriško dizaino bei kulinarinių atradimų sintezė. Nesvarbu, kuriuo metų laiku nuspręsite apsilankyti Kopenhagoje, čia visuomet rasite, ką pamatyti. O 2019-ieji kaip tik puikus metas tam!

Sakoma, jog danai laimingiausi žmonės pasaulyje, o Kopenhaga net keletą kartų buvo pavadinta geriausiu miestu gyventi. Tam yra priežasčių. Gyvenimas Kopenhagoje paprastas. Rami miesto, kurį galite pervažiuoti skersai dviračiu per 30 minučių, aplinka. Šis modernaus gyvenimo, naujo šiaurietiško dizaino bei naujoviškų idėjų kompleksas sukūrė naują gyvenimo būdą, kuriame susimaišė kultūros, tradicijos, senamadiškas žavesys bei didmiesčio gyvenimas. 


 

SUSIDARYKITE MARŠRUTĄ

Kadangi Kopenhagoje daug ką galima pamatyti, gali būti sudėtinga susiplanuoti savo viešnagę. Tad šis trumpas skirtingų miesto dalių pristatymas padės pasirinkti savo nuotykių kelią didmiestyje.

Senajame darbininkų klasės rajone, Vesterbro, atrasite kavines, dizainerių parduotuves bei nuostabiąją alaus daryklos „Carlsberg" architektūrą. Populiarusis mėsos pakavimo rajonas tapo naujų maisto produktų parduotuvių, įprastų maitinimo įstaigų bei modernių barų didmiesčiu. Nørrebro rajone susilieja sena ir nauja, daniškos tradicijos ir daugybė tarptautinių kultūrų. Čia galite tikėtis pamatyti tokius neįtikėtinus dalykus, kaip meniškas ir įvairių kultūrų dekoracijas, gražius ežerus, šaunius barus bei istorinių asmenybių kapines, unikaliai sujungiančius laidojimo vietą su muziejumi ir nuostabiu sodu.

Miesto centre rasite daugybę populiariausių lankytinų miesto vietų, tokių kaip Tivoli, Amalienborgo rūmai, kurie yra Danijos karalienės namai, seną upės uostą „Nyhvan", pėsčiųjų apsipirkimo kvartalą Strøgetą bei kita. Greta miesto centro rasite Christianshavno rajoną, kurį sudaro seni siauri kanalai bei laisvasis Kristianijos miestas ir jam kontrastingi Islands Brygge, kuriuose gausu modernių pastatų, Kopenhagos uosto pirčių ir kitų įdomybių.

Østerbro – rami ir išpuoselėta miesto dalis, kurioje yra vienas gražiausių Kopenhagos parkų, ambasados, Undinėlės statula bei puiki aplinka popietiniam pasivaikščiojimui. Greta Østerbro, prie jūros, rasite upės uostą „Nordhavn". Iš čia galite nuplaukti į bet kurią miesto dalį. 


 

NAUJOJI ŠIAURIETIŠKA KOPENHAGOS VIRTUVĖ

Kopenhaga yra naujos šiaurietiškos virtuvės, kurios pradžia buvo Noma" atidarymas 2003 metais ir kuri šiandien užkariauja ir šiuolaikinius Danijos restoranus, gimtinė. Naujasis šiaurietiškas maisto judėjimas susijęs su Šiaurės šalių virtuvės permąstymu, naudojant etišką bei vietinę sezoninę produkciją, derinant tradicinius skandinaviškus patiekalus su tarptautiniais ypatumais. „Noma" šiuo metu yra centrinėje Kopenhagoje ir net keturis kartus buvo paskelbtas geriausiu pasaulio restoranu. Semdamiesi įkvėpimo iš „Noma", visoje sostinėje ėmė dygti nauji šiaurietiški restoranai:

 

„Relae" (Jægersborggade 41) puikiai išmano apie gerą maistą. 2016 metais jis buvo išrinktas labiausiai išlaikytu pasaulio restoranų. Nørrebro rajone esantis restoranas Manfreds" (Jægersborggade 40) yra kitapus gatvės. Jis gali pasigirti geriausiu tartaru mieste. „PONY" (Vesterbogade 135) yra mažasis dvi „Michelin" žvaigždutes turinčio Kadeau" (Wildersgade 10b) „brolis", įkvėpimo jis semiasi iš laukinės Danijos salos Barnholmo gamtos. 

 

Tivoli soduose turėsite puikią galimybę pasimėgauti daniška virtuve. Čia galėsite pasirinkti nuo mažų restoranėlių iki tradicinių daniškų užeigų. „Tivoli Food Hall" rasite prekystalių, kur prekiaujama ekologiška vištiena, ant grotelių „Michelin" šefų keptais patiekalais, meksikietiškais bei islandiškais patiekalais bei rankų darbo alumi.

„Nimb" (Bernstoffsgade 5) – Maroko stiliaus rūmai, Tivoli soduose stovintys daugiau nei šimtą metų. Šiandien „Nimb" yra prabangus viešbutis, siūlantis keletą įdomių pasirinkimų: nuo jų tradicinio smørrebrød restorano Fru Nimb", iki naujosios šiaurietiškos užkandinės Gemyse". „Nimb" yra šiaurietiškos estetikos bei Tivoli magijos mišinys. 

Jeigu norite išbandyti tradicinius daniškus patiekalus, tuomet 145 metų senumo restoranas „Groften" jūsų stalui suteiks tikros nostalgijos, o vietinė alaus darykla „Faergekroens Bryghus" pateiks danišką meniu su namų gamybos alumi idiliškose Tivoli apylinkėse ant ežero kranto.

KĄ PAMATYTI KOPENHAGOJE

Kopenhagoje daug lankytinų vietų, iki daugumos jų iš miesto centro galima nueiti pėstute, todėl Jūsų vizito metu garantuotas puikus kultūrinis nuotykis. Žymiausios lankytinos vietos yra pramogų parkas Tivoli, Undinėlės statula, spalvingas Nyhavn uostas, tačiau mieste yra dar daugybė dalykų, kuriuos galima pamatyti ir nuveikti. Štai mūsų sudarytas sąrašas:

 

Tivoli sodai

Tivoli sodai yra tikras tarptautinis lobis, kurį mėgo tokios garsenybės, kaip H. K. Andersenas ir Voltas Disnėjus. Priešais Centrinę Kopenhagos stotį esantis 175 metų senumo pramogų parkas siūlo fantastišką smagių ir nuotaikingų temų, puikių restoranų, koncertų bei gražių sodų samplaiką, dėl kurios Tivoli yra vienas svarbiausių dalykų, ką Kopenhagoje turėtų pamatyti kiekvienas.

Nacionalinis Danijos akvariumas (Den Blå Planet)

Apsilankymas didžiausiame Šiaurės Europos akvariume paliks neišdildomą įspūdį visai šeimai. Ištyrinėti gyvenimą virš jūros ir po vandeniu galite pagal temines sritis: vandenynas, koralų rifai, Afrikos salos, kur žydrame vandenyje tarp paslaptingų freskų bei spalvingų žuvų plaukioja plaktukiniai rykliai.

Kopenhagos zoologijos sodas

Kopenhagos zoologijos sode gyvena daugiau nei 3 tūkstančiai 264 rūšių gyvūnai, todėl laukinės gamtos tyrinėtojams šiame zoologijos sode garantuota ne tik įdomi, bet ir edukacinė patirtis. Čia pamatysite krokodilus, beždžiones, dramblius, begemotus, liūtus, poliarinius lokius ir daugybę kitų gražiausių pasaulio gyvūnų. Internetinėje zoologijos sodo svetainėje galite sužinoti, kada gyvūnai maitinami arba treniruojami – taip Jūsų laikas zoologijos sode bus dar įdomesnis.

Laisvasis miestas – Kristijaniją (Christiania)

Jeigu norite neeilinės patirties, tuomet turėtumėte aplankyti laisvės miestą Kristijaniją (Christiania). Tai yra Kopenhagos „žalioji" zona be automobilių, čia įsikūrę apie 900 gyventojų. Kristianija labiausiai žinoma dėl savo alternatyvios hipių bendrijos, pagarsėjusios „Pusher Street", savitais meniškais namais, galerijomis, pigiomis užkandinėmis ir daugybe kitų dalykų.​

Christiansborgo rūmai

Šie rūmai yra mažoje Sluseholmeno saloje, miesto viduryje. Christiansborgo rūmai padalyti į dvi dalis – viena dalis skirta Danijos karalienės šventiniams pietums. Spalvingi didingos sosto salės paveikslai bei gražios dekoracijos atskleidžia Danijos istoriją. Kita rūmų dalis skirta Danijos parlamentui, Aukščiausiajam Teismui bei Ministro Pirmininko kabinetui.

Muziejai

Kopenhagoje gausu įdomių muziejų, kuriuose galima sužinoti apie Danijos istoriją, šiaurės dizainą, šiuolaikinį meną bei kita. Nacionaliniame Kopenhagos muziejuje galite susipažinti su kultūros vystymusi: nuo ledynmečio elnių medžiotojų iki Vikingų laikų, nuo krikščionybės pradžios iki pat dabartinių laikų. 40 km į šiaurę nuo Kopenhagos rasite Luizianos modernaus meno muziejų, kuriame gausu visame pasaulyje garsių menininkų darbų. Kopenhagos centre esančiame unikaliame muziejuje Glyptotekete, rasite įspūdingas meno parodas.

Apvalusis bokštas

Tai seniausia funkcionuojanti observatorija Europoje, kuri įsikūrusi apvaliame bokšte pačiame Kopenhagos centre. Tycho Brahe'o dėka Danija buvo viena pažangiausių tautų astronomijos moksle. Jam mirus, Danijos karalius Kristianas IV norėjo tęsti Tycho Brahe'o tyrimus ir pastatė šį bokštą. Šiandien galite užkopti į pačią bokšto viršūnę ir mėgautis nuostabiu Kopenhagos vaizdu iš viršaus.

Kopenhaga pajūryje

Nyhavn rajone gausu puikių restoranų, siūlančių įvairiausius daniškos virtuvės skonius – nuo šviežios žuvies, sumuštinių iki kitų skanėstų. Papietavę vaizdingoje aplinkoje akmenimis grįstoje pėsčiųjų gatvėje, ekskursiją galite tęsti plaukdami kanalais, pradėdami nuo uosto. Šie turai yra puikus būdas atrasti Kopenhagą, nes praplauksite pro tokias žymias vietas kaip Kopenhagos Opera, Undinėlė, Amalienborgo rūmai, Christiansborgo rūmai bei seni, siauri Christianshavno kanalai.

​​