​​SPECIALŪS, DĖMESIO REIKALAUJANTYS ŽENKLAI, kabinami automobilyje​

​​Įsodinimo į keltą procesą kiekvieną kartą įtakoja daugybė skirtingų faktorių – krovinio kiekis ir struktūra bei jo tvirtinimas, atsižvelgiant į oro sąlygas; keleivių skaičius ir jų amžius, vykstančių su vaikais, neįgaliųjų skaičius ir santykis; grupių autobusų ir individualių transporto priemonių kiekis (automobiliai, gyven.automobiliai, mikroautobusai, motociklai, dviračiai); kelto atvykimo ar vėlavimo laikas; transporto priemonės gedimas ar apgadinimas pakrovos metu, blokuojantis kitų automobilių judėjimą,  ir t.t. Kitas nepatogumas keleiviams – ne visuose kelto deniuose yra įrengtas liftas. 

Tam, kad palengvinti keleivių įsodinimo į keltą procesą, prašome susipažinti su žemiau pateiktų ženklų reikšme ir svarba. Tačiau norime atkreipti dėmesį, kad, apart šių ženklų teisingo naudojimo įsodinimo procese, yra labai svarbu į pirmenybę pretenduojančių keleivių atvykimo laikas. Atvykus pakrovos pradžioje, bus didesnė galimybė jų transporto priemones pastatyti patogesnėje vietoje, išvengiant lipimo laiptais iš apatinių denių. Tuo tarpu atvykus į pakrovimo pabaigą, prioritetines teises suteikiantis ženklas greičiausiai nebeturės prasmės, kadangi automobilis bus statomas ten, kur bus likę vietos. 

Neįgaliųjų keleivių pirmenybė galioja visais atvejais, kadangi įgula apie tai būna informuota iš anksto ir pasiruošusi atitinkamai priimti spec. poreikių keleivius.

​​Ženklas „Kūdikis automobilyje“

Išduodamas registracijos į keltą metu šeimoms, keliaujančioms su vaikais. Šis ženklas turi būti kabinamas ant galinio vaizdo veidrodėlio. Už įsodinimą atsakingas kelto darbuotojas, matydamas šį ženklą, ir jeigu tik leidžia pakrovos sąlygos ir situacija, pasirūpina šeimos įsodinimo pirmenybe, padeda pastatyti automobilį patogioje, lengviau prieinamoje vietoje. Tuo pačiu darbuotojas parekomenduoja vienam iš tėvų su vaiku pasinaudoti eskalatoriumi, tokiu būdu išvengiant lipimo laiptais iš apatinio automobilių denio į Registratūrą.​

Ženklas „Neįgalus automobilyje“

Išduodamas registracijos į keltą metu keliaujantiems su neįgaliu asmeniu. Šis ženklas turi būti kabinamas ant galinio vaizdo veidrodėlio. Už įsodinimą atsakingas kelto darbuotojas, matydamas šį ženklą, padeda, jei tik leidžia pakrovos sąlygos ir situacija, pastatyti automobilį lengviau prieinamoje vietoje (pvz. netoli lifto).​

​Ženklas „Gyvūnas keliauja automobilyje“

Išduodamas registracijos į keltą metu keliaujantiems su gyvūnais. Šis ženklas turi būti kabinamas ant galinio vaizdo veidrodėlio. Už įsodinimą atsakingas kelto darbuotojas, matydamas šį ženklą, padeda, jei tik leidžia pakrovos sąlygos ir situacija, pastatyti automobilį lengviau prieinamoje vietoje, kad reiso metu, norint aplankyti gyvūną, būtų galima greičiau jį pasiekti. Kai gyvūnas paliekamas automobilyje, rekomenduojama nejungti signalizacijos, ir automobilį užrakinti rankiniu būdu.


​Ženklas „Reikalinga pagalba“

Registracijos metu išduodamas keleiviams, kuriems reikalinga pagalba įsodinimo į keltą metu (pvz. vyresnio amžiaus žmonėms ar vienam keliaujančiam su keliais mažamečiais vaikais). Šis ženklas turi būti kabinamas ant galinio vaizdo veidrodėlio. Už įsodinimą atsakingas kelto darbuotojas, matydamas šį ženklą, išsiaiškina, kokios būtent pagalbos reikia ir atitinkamai ją suteikia.

​Ženklas „Dujos automobilyje“

Išduodamas registracijos į keltą metu gyvenamiesiems automobiliams ar karavanams, naudojantiems dujų balionus. Šis ženklas turi būti arba kabinamas ant galinio vaizdo veidrodėlio, arba priglaudžiamas prie priekinio stiklo. Vairuotojai turi nepamiršti kelionės keltu metu dujų balionus laikyti užsuktus. Už įsodinimą atsakingas kelto darbuotojas, matydamas šį ženklą, primena vairuotojui prieš paliekant automobilį patikrinti, ar dujų balionas yra užsuktas.