Modernioji malmė

​​Malmė - kupinas netikėtumų miestas, stebinantis savo kultūriniu gyvenimu bei nuostabia architektūra. Iki 1658 m. Malmė priklausė Danijai, todėl nenuostabu, kad šis trečias pagal dydį Švedijos miestas tiek architektūra, tiek dvasia ir mentalitetu labai primena Kopenhagą. Malmė – tai vienas anksčiausiai industrializuotų Skandinavijos miestų, tačiau jis yra ir žaliausių miestų penketuke. Šis įvairialypis miestas apart aibės teminių žaidimų aikštelių ir parkų, trijų riedlenčių parkų, vandens parko, siūlo nemažai kitų įvairių pramogų ir šeimoms, ir poroms, ir jauniems ir vyresniems keliautojams.​


Malmės prieplauka

​Lankytinos vietos

Western Harbour rajonas su Turning Torso dangoraižiu

​​​Tai didžiausias ir įspūdingiausias 190 m aukščio gyvenamasis pastatas Malmėje, kurį pamatysite iš tolo. Tačiau verta pažvelgti į jį iš arti ir pasigrožėti tobula spiraline konstrukcija, kurią sudaro 90o kampu besijungdamos pastato dalys nuo apačios iki pat viršaus. Šis architektūrinis šedevras yra Western Harbour rajono dalis. Nepraleiskite progos pasivaikščioti šio rajono vėjuotomis alėjomis, pasigrožėti moderniai sutvarkyta ir žmonių poilsiui pritaikyta infrastruktūra bei įdomiais pastatais apsupta pakrante su nuostabia Oresund’o tilto panorama, nes būtent čia galėsite pajusti savitą skandinaviškąjį stilių ir skonį. Šiame rajone rasite ir nedidelių kavinukių,ir parduotuvių bei restoranų. Šalia įrengtas ir vienas didžiausių Europoje, 2000 m2 ploto riedlenčių parkas Stapelbäddsparken. 

Adresas: Lilla Varvsgatan 14, Malmö​

Lilla Torg

​Charizmatiškiausia vieta visoje Malmėje. Tai miesto širdyje esanti aikštė, kuri yra populiariausia susitikimų vieta ne tik dėl nuostabios aplinkos kavos puodeliui ar pietums, ne tik dėl savo architektūros, bet ir dėl atmosferos. Būtent čia daugumai prasideda vakaro “programa”, kadangi netoliese nuo Lilla Torg aikštės išsidėstę žymiausi Malmės naktiniai klubai ir barai. Užsukite į šalia aikštės esantį Gamla Väster rajoną, kur galėsite romantiškai pasivaikščioti tarp nedidelių, bet spalvingų ir jaukių senovinių namelių. 

Adresas: Lilla Torg 1, 211 34 Malmö

Ribersborg paplūdimys ir Kallbadhuset

​Ši vieta garsėja malkomis kūrenama pirtimi ir maudynėmis ištisus metus. Tačiau vasarą žmones čia traukia restoranas ant vandens, nuostabus ilgas paplūdimys saulės vonių mėgėjams bei žaidimams ir sportui pritaikytas parkas. 

Adresas: Limhamnsvägen, 217 59 Malmö

Möllevången rajonas

​Pats spalvingiausias Malmės rajonas. Turgus čia visada gyvas. Rasite daug mažų parduotuvėlių ir restoranų, siūlančių maistą iš skirtingų pasaulio kampelių. 

Adresas: Möllevångstorget, 214 24 Malmö

Malmöhus pilis ir Slottsparken

Ši seniausia Renesanso pilis Šiaurės regione taip pat yra ir Malmės muziejaus namai. Čia vyksta istorijos, technologijų, laivybos ir gamtos parodos. Muziejuje galėsite įžengti į tikrą povandeninį laivą, taip pat iš arti susipažinti su žuvimis bei gyvatėmis naujame akvariume.
Šalia esančiame Slottsparke rasite gražiai apželdintas vietas žaidimams ir iškyloms, vandens kanalus puošiančius gėlynus bei žavingą sodo kavinę. 

Adresas: Malmöhusvägen 6, 201 24 Malmö​

Jei keliaujate su vaikais - Folkets parkas

​Rami ir graži vieta šeimyniniam poilsiui ar pietums gryname ore, puikiai pritaikyta vaikų žaidimui. Yra spalvingas blusų turgus, maža ferma su poniais, terariumas, golfas vaikams. Futbolo mėgėjai parke gali stebėti rungtynes per didelius lauko ekranus. 

Adresas: Norra Parkgatan 2, 214 22 Malmö

Vandens turas po Malmės tiltais

​​​Jei norėtumėte per ribotą laiką pažinti Malmę “kitu kampu”, siūlome išbandyti turą laivu. Tai užtruks tik 50 min., per kurias pamatysite ne tik pačias nuostabiausias mietso vietas, bet ir sužinosite įdomius istorinius faktus, istorijas apie įžimybes, įdomius asmenis, pastatus bei įvairias linksmas istorijas. Turai organizuojami nuo balandžio vidurio iki spalio.​​

Jei norėsite užkąsti

Kepyklėlė ir kavinukė​​ Hollandia – paskanaukite klasikinės švediškos konditerijos senoviniame ir jaukiame interjere. Nuostabūs pyragaičiai! 

Adresas: Södra Förstadsgatan 8, 211 43 Malmö. Daugiau

Malmö Live Sky baras-restoranas Clarion viešbutyje -  vakarieniaudami pasigrožėkite panoraminiu vaizdu iš 25-to aukšto. Labai populiari, madinga ir miela vieta. Daugiau

Restoranas Bullen – žymus restoranas, kuris tiekia autentiškus švediškus patiekalus, tokus kaip mėsos ar žuvies kukuliai. Geros kainos! 

Adresas: Storgatan 35,211 41 Malmö. Daugiau​

Jei nuspręsite apsipirkti

​Emporia

Didžiausias ir moderniausiais prekybos centras Skandinavijoje, per dieną aptarnaujantis apie 25000 lankytojų. 200 parduotuvių vienoje vietoje – pasiruoškite užtrukti visą dieną ar ilgiau. O pailsėti ir užkąsti po varginančio apsipirkinėjimo siūlome ant prekybos centro stogo, kur 27000 m2 plote įkurta moderni poilsio terasa su nuostabiais panoraminiais miesto vaizdais. 

Dirba: I-VII, 10-20 val. 

Adresas: Hyllie Boulevard 19, 215 32 Malmö.

Triangeln

140 parduotuvių ir restoranų po vienu stogu. H&M, Lindex drabužių prekybos tinklai, namų elektronikos parduotuvės bei mažesnės specializuotos parduotuvėlės. 

Adresas: Södra Förstadsgatan 41, 211 43 Malmö.

Mobilia

Pora km piečiau rasite Mobilia prekybos centrą, kuriame įsikūrė 115 įvairių parduotuvių , siūlančių platų drabužių bei avalynės asortimentą. 

Adresas: Per Albin Hanssons väg 40, 214 32 Malmö.

SMYCKA Malmö

Didžiausias Malmėje žinomų kūrėjų juvelyrikos ir laikrodžių pasirinkimas. 

Adresas: Östra Förstadsgatan 56, 212 12 Malmö.​
Atostogos Malmėje