​​Karlshamnas

Karlshamno miestas buvo pastatytas VII amžiuje, o savo pavadinimą įgijo 1666 m., kuris reiškia „Karaliaus uostas“. Tada Karlshamnas atrodė itin stiprus, nes gausioms danų atakoms atlaikyti buvo pastatyti fortai, o iki tol miesto vietoje stovėjo mažas žvejų kaimelis „Bodekull“. 
Miestas yra pačioje „pietryčiausioje“ Švedijos dalyje ir dėl gamtos grožio dar yra vadinamas „Švedijos sodu“. Nors miestas nedidelis, turi vos 20 tūkstančių gyventojų, jame yra gausu lankytinų vietų. Dėl mažo jo dydžio visi objektai gali būti aplankyti tiesiog važinėjantis dviračiu. 

„Kastellet“ – tvirtovė, užimanti​ visą salos teritoriją. Tvirtovėje veikia muziejus, kuriame galite susipažinti su miesto istorija, aplankyti meno dirbinių parodas bei užsisakyti ekskursiją. 

Švedija turi ir tamsių istorijos puslapių. Karlshamne stovi paminklas emigrantams, kadangi dauguma švedų emigrantų į Jungtines Amerikos Valstijas kėlėsi būtent per Karlshamną. Paminklas vaizduoja vyrą ir moterį, laukiančius naujų nuotykių tolimoje šalyje. 

Žmonėms, kuriems patinka liaudiški dirbiniai, patiks „Blekinge“. Šioje vietoje dirba apie 20 amatininkų, kurie turistams gali pagaminti įvairių švediškų dirbinių. „Blekinge“ galėsite įsigyti tiek papuošalų, tiek unikalių indų. 

Norintiems pamatyti, kaip atrodė miestas prieš jam tampant didingu uostu, verta nuvykti į "Žvejo trobelę". Tai vienas seniausių pastatų mieste, pa​statytas maždaug 1600 m. 

„Glasgården in Mörrum“ - vieta, kur jums matant, bus pagamintas nuostabaus grožio stiklo dirbinys, kurį galėsite iškart įsigyti. Rūsyje veikia ir stiklo meno galerija. 

Viena įspūdingiausių vietų – Karlshamno kultūros kvartalas. Jame stovi švediško punčo gamykla, tabako fabrikas, meno galerija ir žymios švedų vaikų kompozitorės Alice Tegners kambarys. Šioje vietoje geriausiai susipažinsite su Švedijos kultūros ir pramonės istorija ir įsigysite suvenyrų. 

Jeigu išalkote

Mieste yra keletas vietų, kur galima skaniai pavalgyti. Mėgstantiems dideles maisto porcijas,​ itin patiks „Gourmet Gron“. Šiame restorane yra bufetas, kurio pavadinimas "Eat all you can" ("Viskas, ką gali suvalgyti“). 

„Harrys Pub & Restaurant“ - restoranas su dideliu alaus ir maisto asortimentu, o vakarais jame veikia diskoteka. Savo picomis garsėja „Kopmannagarden“ restoranas. 

Jeigu nusprendėte apsipirkti

Norintys apsipirkti šiame mieste tikrai ras puikių prekių. Kadangi Karlshamnas neatsiejamas nuo žvejybos, šio amato mėgėjai gali apsilankyti labai didelėje žvejybos įrangos parduotuvėje -„ABU-shop - Anglers shop in Svängsta“. Ieškantiems suvenyrų, rūbų ar namų apyvokos daiktų, verta apsilankyti miesto centre, kuriame gausu mažų parduotuvėlių. 

Jei vilioja naktinis gyvenimas​

Visas Karshamno naktinis gyvenimas persikelia į „Effekt“ klubą. Jame galima išgerti, pavalgyti, veikia šokių salė, be to, azartiški žmonės gali žaisti kortų žaidimus, visai kaip kazino. 
„Restaurant & Pub Loch Ness“ - tai škotiško stiliaus sporto baras, kuriame rodomos visos didelių sporto renginių transliacijos. 

Jeigu ieškote, kur ramiai ir turiningai praleisti laiką, Karlshamnas kaip tik Jums. Jūros dvelksmas, švediška kultūra bei laimingi žmonės - Karshamno vizitinė koretelė.​

​​

LANKYTINOS VIETOS

Kreativum mokslo centras

​​

Mokslo pažinimo centras įvairaus amžiaus žmonėms, ideali vieta pabūti visai šeimai ir ypač moksleiviams, mat galima išbandyti virš 100 įvairiausių išradimų.

Darbo laikas: V-VII 11:00 -16:00 val.​

Bilietų kainos:
  • vaikai SEK 100 (110)​
  • suaugę SEK 135 (145)
  • šeima (2 suaugę + 3 vaikai) SEK 425 (460)​
  • maža šeima (1 suaugęs ir 3 vaikai) SEK 305 (330)
  • studentai ir senjorai​ SEK 125 (135)​
Pastaba: kainos skliausteliuose nurodytos vasaros periodui. 

Adresas: Strömmavägen 28, Karlshamn 

Daugiau informacijos rasite www.kreativum.se​

Lašišų namai "Laxen hus"


Tik 10 kilometrų nuo Karlshamno miestelio ant sraunios ir didžiausios pietų Švedijos Mörrum upės krantų įsikūrę unikalūs Lašišų namai. Šioje vietoje kiekvienas žvejas pasijaus kaip rojuje – čia puikios sąlygos lašišų žvejybai. Pro stiklinę sieną galima stebėti lašišų gyvenimą, taip pat yra galimybė aplankyti lašišų muziejų, kur rasite įdomių eksponatų, kurie pasakoja apie šių karališkų žuvų gyvenimo ciklus. Šalia esanti parduotuvė pasiūlys įsigyti tik Mörrum rūkykloje tradiciniais metodais išrūkytos lašišos.

Darbo laikas: Balandžio mėn. 1 d. – rugsėjo mėn 30 d.
nuo 9:00 val. iki 17:00 val. Spalio mėn. 1 – 31 d.
nuo 09:00 val. iki 16:00 val.

Adresas: Box 26, S-375 21 Mörrum, Sweden,

Tel: +46 (0)454 - 501 23

Kastellet sala


​Kastellet – sala tvirtovė

Istorinio paveldo sala, dar žinoma kaip Citadelė, yra visai šalia uosto. Ją galima pasiekti laiveliu ar kateriu vos per keletą  minučių. Ši maža salelė – puikus pasirinkimas dienos išvykai ir jau daug metų traukia turistus ir vietinius gyventojus mėgėjiškais teatriniais pasirodymais. Salos įtvirtinimai buvo pastatyti 17 a. ginti Švediją nuo danų atakų.​​​


 

Parduotuvės

​FISKE SHOPEN

Unikali parduotuvė žuvies mėgėjams. Karlshamno žvejų sugauta ir įvairiai apdorota žuvis (lašiša, upėtakis,

​ungurys, skumbrė, silkė ir kt.) sugundys bet kurį žuvies mėgėją ar gurmaną.

Parduotuvės darbo laikas:

I - V nuo 09:00 iki 18:00 val.

VI –VII nuo 10:00 iki 15:00 val.

Adresas: Saltsjöbadsv. 53, Karlshamn

ICA SUPERMARKET

Prekybos centras Karlshamn miesto centre. Jame galite įsigyti kasdieninių prekių, taip pat lauktuvių artimiesiems.

Darbo laikas: I–VII 08:00–22:00 val.

Adresas: Kungsgatan 34-38, Karlshamn

LIDL tinklo parduotuvė 

Netoli KREATIVUM centro Karlshamne. Šioje parduotuvėje galėsite įsigyti kasdieninių prekių šiek tiek mažesnėmis kainomis.

Darbo laikas: I–V 09:00–20:00 val. ;VI–VII 10:00–18:00 val.

Adresas: Nyemöllevägen 1, Karlshamn

NETTO 

Parduotuvė netoli KREATIVUM centro Karlshamne. Šio kasdieninių prekių tinklo parduotuvės prekiauja šiek tiek žemesnėmis kainomis.

Darbo laikas: I–V 09:00–20:00 val.; VI–VII 10:00–18:00 val.​

Adresas: Nyemöllevägen 3, Karlshamn​

​​