DFDS 150 metų sukakties plakato konkursas

SVEIKINAME!!! Mums labai malonu pranešti, kad DFDS jubiliejinio plakato konkurso nugalėtoja tapo Vilniaus dailės akademijos dizaino specialybės 3-čio kurso studentė ŽIVILĖ ČEPULYTĖ. 

Tarp daugiau nei 400 konkursinių darbų Živilės plakatas išsiskyrė savo paprastumu ir elegantiškumu, todėl iš ​karto patraukė vertintojų akį. Visus, tiek vertinimo komisiją, kurią sudarė Finn Nygaard iš Danijos, Kari Piippo iš Suomijos ir Uwe LOESCH iš Vokietijos, tiek mūsų Rinkodaros direktorę Rikke Gransøe Lange, tiek ir generalinį direktorių Niels Smedegaard sudomino Živilės plakatas - "Jis paprastas, tiesiog geriausias. Plakato kompozicija yra gera, turi optimistinį jausmą, nuorodą į ateitį, su tam tikra prasme, kad verslas tęsis dar 150 metų." Be to, jie minėto kūrinio žaismingą požiūrį: "Jis žaismingas ir spontaniškas, bet vis dar turintis istoriją. Jis gražus, bet ne per sunkus. Dar daugiau, jis žadina vaizduotę, tarsi gilesniuose sluoksniuose slypėtų daugiau detalių. O tai skatina kurti toliau."​

Galime nuoširdžiai pasidžiaugti, kad į TOP20 pateko net 8-nių plakatų autoriai iš Lietuvos, kurių 3 darbai yra geriausiųjų penketuke. ​Ypač didžiuojamės, kad DFDS įsteigtas didysis prizas atkeliavo į Lietuvą! Mes atvykome pas Živilę į paskaitą, norėdami ją nustebinti ir kartu įteikti įrėmintą jos sukurtą plakatą, 3500 eurų vertės sertifikatą bei dovanų čekį minikruizui.​ Živilė nusipelnė didžiulės padėkos ir gražiausių žodžių. Kartu palinkėkime jai ir toliau garsinti Lietuvą savo darbais tarptautiniuose konkursuose!

​​

​Ne eilės tvarka, konkurso finalininkai yra: Paulius Petrauskas (Vilnius), Agnė Mackevičiūtė (Londonas), Jekaterina Aleksejeva (Vilnius), Andres Muñoz Claros (Hamburgas) ir Mirjam Siim (Portugalija). ​Kiekvienas jų gaus 650 eurų prizą, o jų darbai papuoš ​pašto atvirukų rinkinį.​

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams už įsitraukimą, mes buvome suževėti visų Jūsų kūrybiškumu!


Plakatas - nugalėtojas​​

Ž​ivilė Čepulytė (Vilnius)

​​

Plakatai prizininkai

Andres Muñoz Claros (Kolumbija, gyvena Hamburge)
​ Agnė Mackevičiūtė (Lietuva, gyvena Londone)Jekaterina Aleksejeva (Vilnius)​​Mirjam Siim (Estija, gyvena Portugalijoje)Paulius Petrauskas (Vilnius)Keliauja ir žmonės, ir kroviniai! Mes drauge kuriame DFDS 150 metų sukakčiai skirtą plakatą, tad mums reikia jūsų pagalbos! 


Tęsdami gilias DFDS laivams ir maršrutams skirtų grafinių plakatų tradicijas, kviečiame iliustruotojus, menininkus, grafikos dizainerius, dailės ir dizaino specialybių studentus bei kitus menininko gyslelę turinčius asmenis iš viso pasaulio siūlyti plakatus, skirtus DFDS 150 metų sukakčiai paminėti. Tradiciškai mūsų plakatuose būdavo pristatomas DFDS vykdomas laivybos verslas, tačiau šiame ypatingame DFDS 150 metų sukakties plakate norėtume savo verslą pristatyti kaip visumą. Kūrybinė šiuolaikinės DFDS vizija glaudžiai susijusiame pasaulyje– „Keliauja ir žmonės, ir kroviniai“ – tai bendra viso konkurso tema.​​

Idealiu atveju konkurso pasiūlymo atspirties taškas turėtų būti 150 metų skaičiuojanti mūsų įmonės istorija, tačiau reikia neužmiršti ir kūrybinės ateities vizijos. Žinoma, mes norėtume, kad plakate būtų matoma firminė DFDS tamsiai mėlyna spalva ir būtinas mūsų logotipo elementas – Maltos kryžius. Kiti vertinimo kriterijai: grafinis ir vizualus kūrybiškumas bei naujas požiūris į kelionės plakato, kaip medijos priemonės, vaidmenį.

Mes buriame tarptautinę teisėjų komisiją, sudarytą iš profesionalių menininkų, kuri drauge su pasirinktais DFDS vadovais išrinks finalininkus ir nugalėtoją. Komisija išrinks kelis finalininkus, o iš jų – vieną nugalėtoją, kuriam bus įteiktas 3 500 eurų piniginis prizas ir prabangus mažasis kruizas. Kiekvienas finalininkas gaus 650 eurų prizą.

Plakatai bus demonstruojami plaukiojančios parodos metu mūsų mažųjų kruizų maršrutuose, o nugalėtoją komisija išrinks lapkričio mėnesį. Tikslią datą paskelbsime artimiausiomis savaitėmis.

Konkursas prasidės 2016 m. rugsėjo mėn. (tiksli data konkrečiose rinkose gali skirtis). Konkurso pasiūlymus anglų kalba reikia pateikti el. paštu 150@dfds.com iki 2016 m. spalio 25 d., vidurnakčio, Vidurio Europos laiku.
Peržiūrėkite mūsų plakatų galeriją, kad geriau susipažintumėte su ilgametėmis mūsų kelionių plakatų tradicijomis, tada pasitelkite vaizduotę ir kibkite į darbą!

Iš šoninės juostos galite atsisiųsti oficialias konkurso sąlygas ir nuostatas. 
Jeigu turite klausimų, rašykite mums anglų kalba el. paštu 150@dfds.com​.

Laukiame jūsų kūrinių!

Vertinimo komisijaDžiaugiamės galėdami pristatyti tarptautinę vertinimo komisiją, kuri drauge su mūsų generaliniu direktoriumi Nielsu Smedegaardu ir rinkodaros direktore Rikke Gransøe Lange išrinks DFDS 150 metų sukakties plakato konkurso nugalėtoją! 

Finnas Nygaardas (Danija) tarptautiniu mastu pripažintus plakatus kuria nuo XX a. devintojo dešimtmečio. Jis dažnai dalyvauja tarptautinėse vertinimo komisijose, o jo darbų galima rasti muziejuose nuo Paryžiaus iki Sankt Peterburgo ir Niujorko. 

Kari Piippo (Suomija) yra AGI narys, o iliustracijas ir plakatus kuria nuo XX a. aštunto dešimtmečio pradžios. Jo darbai demonstruojami žymiausiose galerijose, o per pastaruosius 25 metus jis pelnė daugybę prestižinių apdovanojimų. 

Uwe Loeschas (Vokietija), Vupertalio universiteto profesorius, yra vienas iš žymiausių pasaulyje plakato dizainerių. Jo, kaip AGI nario, darbais galima pasigrožėti Niujorko Šiuolaikinio meno muziejuje, Paryžiaus Le Musée de la Publicité ir Vašingtono Kongreso bibliotekoje. 

DFDS 150 METŲ SUKAKTIES PLAKATO KONKURSAS – OFICIALIOSIOS TAISYKLĖS*​​

Apžvalga

Tęsdami gilias DFDS laivams skirtų grafinių plakatų tradicijas, kviečiame iliustruotojus, menininkus, grafikos dizainerius ir kitus menininko gyslelę turinčius asmenis iš viso pasaulio siūlyti idėjas plakatui, skirtam DFDS 150 metų sukakčiai paminėti. Tradiciškai mūsų plakatuose būdavo pristatomas DFDS vykdomas laivybos verslas, tačiau šiame ypatingame DFDS 150 metų sukakties plakate norėtume savo verslą pristatyti kaip visumą. Kūrybinė šiuolaikinės DFDS vizija glaudžiai susijusiame pasaulyje. Keliaujantys žmonės ir kroviniai.​​

Apie DFDS

DFDS yra didžiausia integruota laivybos ir logistikos įmonė Šiaurės Europoje. Mes valdome 30 maršrutų tinklą, kuriame plaukioja 50 krovininių ir keleivinių keltų, be to, Europoje gabename krovinius priekabomis, konteineriais ir geležinkeliu bei teikiame logistikos paslaugas.
Apie 7 000 DFDS darbuotojų išsibarstę 21 šalyje, o mūsų pajamos siekia maždaug 12 mlrd. Danijos kronų. DFDS buvo įkurta 1866 m. Pagrindinė įmonės buveinė yra Kopenhagoje, jos akcijomis prekiaujama Kopenhagos vertybinių popierių biržoje NASDAQ.

Konkurso datos

Konkursas prasidės 2016 m. rugsėjo mėn. (tiksli data konkrečiose rinkose gali skirtis) ir visose rinkose baigsis 2016 m. spalio 25 d., vidurnaktį Vidurio Europos laiku.

Kaip dalyvauti?

Norėdami dalyvauti konkurse, tiesiog sukurkite išskirtinį DFDS 150 metų sukakčiai paminėti skirtą plakatą ir kaip PDF arba JPG formato failą siųskite e. paštu 150@dfds.com​ (anglų kalba). Jeigu jūsų failas labai didelis, siuntimui rekomenduojame naudoti „WeTransfer“, kad failas mus pasiektų saugiai ir laiku.
Konkursui pateiktų pasiūlymų nebegalima peržiūrėti ar keisti.

Kaip laimėti?

Kiekvienas asmuo gali konkursui teikti kelis pasiūlymus, bet renkant finalininkus bus atsižvelgiama tik į 1 (vieną) asmens pateiktą pasiūlymą. Finalininkus išrinks tarptautinė teisėjų komisija, sudaryta iš profesionalių meno ekspertų ir DFDS atstovų.
Geriausius pasiūlymus vertinimo komisija išrinks atsižvelgdama į bendrą konkurso temą: „Keliauja ir žmonės, ir kroviniai.“

Komisija vertindama atsižvelgs į:

grafinį ir vizualų kūrybiškumą;
kūrybišką aiškios vizijos atskleidimą;
naują požiūrį į kelionės plakato, kaip medijos priemonės, vaidmenį.
 
Norime, kad jūsų sukurtas plakatas būtų kuo nuostabesnis, tačiau kurdami plakatą turite atsižvelgti į šiuos reikalavimus:
plakate turi būti matomas DFDS logotipas (Maltos kryžius);
turi būti naudojama firminė DFDS mėlyna spalva (CMYK 100-45-03-83) arba labai į ją panaši spalva;
pagaminto plakato matmenys bus 70 x 100 cm, taigi turėkite tai omenyje;
plakatas turi būti paruoštas anglų kalba;
konkursui negalima teikti kitų darbų kopijų arba pasiūlymų, kitaip pažeidžiančių trečiųjų šalių nuosavybės teisės arba kitas intelektinės nuosavybės teises;
kiekvienas plakatas tūrėtų būti tik jūsų kūrybos vaisius, jame neturėtų būti atpažįstamų asmenų bruožų ir jokių komercinių produktų, jeigu jie nesusiję su DFDS;
konkursui nebus priimami nešvankūs, vulgarūs, seksualinio arba pornografinio turinio, nepadorūs, žeminantys, nederami ar kitokie neskoningi pasiūlymai – dėl to savo nuožiūra spręs DFDS.
Finalininkus ir nugalėtoją išrinks tarptautiniu mastu pripažinta teisėjų komisija, kuri tiesiogiai praneš tai DFDS.
Nugalėtojas bus paskelbtas 2016 m. lapkričio mėn. kelte „CROWN SEAWAYS“ vyksiančios plaukiojančios parodos metu (tiksli data bus paskelbta artimiausiomis savaitėmis). Tikimybė laimėti priklausys nuo dalyvio įgūdžių ir talento, taip pat nuo konkurso laikotarpiu gautų reikalavimus atitinkančių pasiūlymų skaičiaus.

Informacija apie prizus

Nugalėtojams bus įteikti šie prizai:
Pirmosios vietos laimėtojui – 3500 EUR​ ir prabangaus mažojo kruizo Amsterdamo–Niukaslo arba Kopenhagos–Oslo maršrutais paketas.
Pusfinalininkams – 650 EUR​, be to, jų kūrinys bus įamžintas atvirukų rinkinyje.
Didžiausia apskaičiuota pagrindinio prizo vertė – 4300 EUR.

Kas gali dalyvauti?

Konkurse gali dalyvauti visi asmenys, kurie konkurso pabaigos dieną buvo 18 metų amžiaus ir vyresni, taip pat ir DFDS darbuotojai, išskyrus Kvebeko arba kitos šalies, kuriai taikomos sankcijos, gyventojus, arba jeigu teisę dalyvauti draudžia arba riboja įstatymai.  

DFDS tapatybė

Šį konkursą remia „DFDS A/S“, įsikūrusi Sundkrogsgade 11, 2100 Copenhagen Ø, Denmark (Kopenhaga, Danija).
DFDS reiškia „DFDS A/S“ arba bet kokią kitą įmonių grupę, dukterines arba kitaip su DFDS susijusias įmones (toliau bendrai vadinama – DFDS).

Intelektinės nuosavybės teisės

DFDS turi teisę be apribojimų naudoti visą plakatą arba jo dalį komerciniais tikslais visose žiniasklaidos rinkose, kuriose DFDS dalyvauja ar nori būti pristatoma.
FDS perima visas jūsų teises į šiam konkursui pateiktą kūrinį ir sutinkate, kad jūsų kūrinys priklausys išimtinai tik DFDS, ir suteikiate DFDS visišką nuosavybės teisės garantiją, įskaitant autorių teises bei bet kokias kitas intelektinės nuosavybės teises, be jokio tolesnio svarstymo.
DFDS dės visas komerciškai pagrįstas pastangas jums, kaip autoriui, pagerbti, tačiau neprisiima jokios atsakomybės už nepakankamą pagerbimą. Jūs sutinkate ir atsisakote bet kokių teisių prieštarauti tam, jog tai, kad nesate minimi kaip autorius, yra įprasta verslo praktika naudojant kūrinius komerciniais tikslais.
Be to, jūs sutinkate jokiu būdu ir jokiomis priemonėmis neskelbti ir nenaudoti savo kūrinio, negavę rašytinio DFDS sutikimo.
Jūs negausite jokio užmokesčio už pateiktą konkurso pasiūlymą arba bet kokias perduotas intelektinės nuosavybės teises, taip pat negausite jokio užmokesčio už jokius susijusius produktus, kurie gali būti parduoti.
DFDS gali naudoti konkurso pasiūlymą ir bet kokias su plakatais susijusias intelektinės nuosavybės teises be jokių apribojimų visose esamose arba vėliau atsirasiančiose žiniasklaidos priemonėse visame pasaulyje neribotą laiką, jūsų neįspėjusi ir jums už tai neatlygindama.

Duomenų apsauga

Su konkurso dalyviais susiję asmens duomenys bus naudojami tik šio konkurso tikslais, nebent jums būtų priimtina kitaip.
Teikdami pasiūlymą konkursui jūs aiškiai patvirtinate savo sutikimą, kad DFDS saugotų ir naudotų jūsų asmens duomenis pagal mūsų Privatumo nuostatus (kuriuos rasite čia​).

Bendrosios sąlygos ir nuostatos

Prizai negali būti perduoti kitiems asmenims, taip pat nėra alternatyvių prizų. Visus su prizu susijusius taikomus mokesčius, valstybines rinkliavas ir kitas išlaidas išimtinai dengia prizo laimėtojas, jeigu nenurodyta kitaip. Įvykus mažai tikėtinam atvejui, jei įteikti nurodytą prizą taptų neįmanoma, DFDS pasilieka teisę pakeisti prizą tokios pat arba didesnės vertės prizu. Prizai bus įteikti ne vėliau kaip per 6–8 savaites po to, kai bus paskelbtas nugalėtojas. Laikoma, kad nugalėtojas gauna prizą tą dieną, kai jis išsiunčiamas.
Bet kokia konkurso medžiaga tampa DFDS nuosavybe, ji nepripažįstama ir negrąžinama. Dėl klaidingų, žalingų ir (arba) apgaulingų konkurso pasiūlymų arba veiksmų dalyviai praranda teisę dalyvauti konkurse.
Teikdamas konkurso pasiūlymą dalyvis sutinka laikytis šių Oficialiųjų taisyklių ir vertinimo komisijos sprendimų, kurie yra galutiniai. Konkurso dalyviai, kurie pasilieka teisę savo nuožiūra pakeisti prizą į tokios pat arba didesnės vertės prizą, arba bet kurią jo dalį, bus laikomi neatitinkančiais reikalavimų.
Konkurso dalyviai sutinka atleisti ir apsaugoti DFDS, jos direktorius, pareigūnus, darbuotojus ir atstovus nuo visos be išimties atsakomybės ir žalos, susijusios su arba susidarančios dėl dalyvio dalyvavimo šiame konkurse.
-------------  
Jeigu nugalėtojas atsisako priimti prizą, pažeidžia bet kurią iš šių Oficialiųjų taisyklių, neatsako į pranešimą apie apdovanojimą per nurodytą laiką, arba aptinkama, kad jo darbas neatitinka konkurso reikalavimų, toks nugalėtojas bus diskvalifikuotas, ir bus išrinktas kitas nugalėtojas.
DFDS pasilieka teisę savo nuožiūra diskvalifikuoti bet kurį asmenį, jeigu nustatoma, kad jis, pateikdamas pasiūlymą ar dalyvaudamas konkurse, sukčiavo arba veikė nesąžiningai ar kenkėjiškai, pažeisdamas šias Oficialiąsias taisykles.

DFDS neatsako už jokią neteisingą arba netikslią informaciją, žmogiškąsias klaidas, korektūros ar transkripcijos klaidas; techninius gedimus, bet kokius telefono ryšio, internetinių kompiuterių sistemų, kompiuterinės įrangos, serverių, paslaugų teikėjų arba programinės įrangos gedimus, netekimą, trukdžius, panaikinimą arba defektus, įskaitant bet kokį pažeidimą ar žalą dalyvio arba bet kurio kito asmens kompiuteriui, susijusią su arba susidariusią dėl dalyvavimo šiame konkurse; negalėjimą pasiekti bet kokios interneto svetainės; konkurso pasiūlymų vagystę, klastojimą, sugadinimą arba neleistiną prieigą prie jų, arba operacijas, kurios buvo atliktos per vėlai arba neteisingai, buvo nebaigtos arba prarastos dėl kompiuterio arba elektroninės įrangos gedimo, interneto ryšio arba bet kokios interneto svetainės sutrikimų, spausdinimo ar kitokių klaidų.
Kilus ginčui bus laikoma, kad konkurso pasiūlymą pateikė tos e. pašto paskyros savininkas, iš kurios pasiūlymas buvo pateiktas.                                                                                   

Jurisdikcijos ir teismingumo klausimai

Šios taisyklės taikomos ir aiškinamos pagal Danijos įstatymus, neatsižvelgiant į jokius teisinės kolizijos principus. Jūs sutinkate, kad bet koks ieškinys teismui arba teisingumo teismui turi būti paduotas tik Danijoje ir kad taikomas tik Danijos teismingumas. Šiuo dokumentu jūs taip sutinkate ir pripažįstate tokių teismų asmeninę jurisdikciją, sprendžiant bet kokią minėtą bylą.

* - Esant neatitikimų tarp teksto lietuvių kalba ir teksto anglų kalba, taikomas tekstas anglų kalba​.